Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Sierpień 2013

Elżbieta Nowalska

Na czym polega rozwój wewnętrzny?

58Wielu z nas chce coraz szybciej rozwijać się wewnętrznie. Upatrujemy w tym rozwoju szansy na budowanie coraz lepszego życia, na bycie coraz szczęśliwszym i zdrowszym.

Odnoszę wrażenie, że Świat Duchowy chciałby, żebyśmy zdążyli uciec od niezdefiniowanej do końca energii. Jakiej? Od tej, w której teraz jesteśmy. To tak, jakby ktoś przychodził do Twojego domu i wciąż Ci mówił, że musisz się wyprowadzić, przenieść w zupełnie inny rejon świata. Wtedy zadajesz pytanie – dlaczego, skoro tu jest dobrze i nic złego się nie dzieje? Ten ktoś, mając wizję przyszłości, jednak mówi, że tam po prostu będzie lepiej. Wtedy masz dylemat, czy wierzyć tej Postaci, czy postawić na swoim? To jest ludzki dylemat – czy ma być tak jak jest, czy lepiej zmienić swoje życie, swój świat wewnętrzny? Każdy decyduje sam. Świat Duchowy sugeruje jednak, że za chwilę zaczniemy się niemal dusić w aktualnej energii.

 

(...)Więcej przeczytasz w numerze Sierpień 2013

Artykuły z tej kategorii

  • Polska Jerozolima

    Około 1595 roku Mikołaj Zebrzydowski i jego żona, Dorota z Herbutów ujrzeli z okien zamku, ponad zboczem sąsiedniej góry Żarek niecodzienne zjawisko: jaśniejące nieziemskim blaskiem trzy krzyże. Obserwowali je, aż zniknęły wraz z ostatnimi promieniami zachodzącego słońca. To zdarzenie natchnęło Zebrzydowskiego, aby w miejscu pojawienia się krzyży zbudować kościół.…

    Czytaj więcej...

  • Sekrety kamiennych bab

    Każdy, kto trzy razy pogłaszcze po głowie przysadziste kamienne baby, które przycupnęły nad Motławą, tuż obok gmachu gdańskiego Muzeum Archeologicznego, wypowiadając przy tym w myśli życzenie, może liczyć, że wkrótce się ono spełni. Tak przynajmniej głosi jedna ze współczesnych miejskich legend. Szczególnie często z magicznej pomocy granitowych posągów korzystają studenci trójmiejskich uczelni podczas sesji egzaminacyjnych. Wydeptana wokół rzeźb trawa świadczy, że chętnych nie brakuje.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.