Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Wrzesień 2013

Colin P. Sisson

W więzieniu ludzkich przekonań

22Studiowanie ludzkiej motywacji przez ostatnie 30 lat doprowadziło mnie do interesujących wglądów na temat tego, jak wszyscy nieświadomie umieszczamy siebie w więzieniu lub w stanie nieświadomego zniewolenia.

Stanie się to bardziej zrozumiałe, gdy spojrzymy na to z punktu widzenia wartości. Jakie są trzy najważniejsze wartości, których każdy człowiek poszukuje w swoim życiu? Czy zgodziłbyś się ze mną, że to miłość, szczęście i wolność? Mówiąc o wolności, mam na myśli bycie wolnym, by robić to, czego chcę – w harmonii z innymi, jak i bycie wolnym od bólu, tyranii i zniewolenia. Miłość, szczęście i wolność są naszym naturalnym stanem, czyli takim, w którym jesteśmy w pełni obecni ze wszystkimi aspektami siebie samych.

Tak, my wszyscy pragniemy tych rzeczy, ale jedynie mniej niż 5% populacji naszego gatunku osiąga je jako permanentny stan przed końcem swojego życia. To oznacza, że 95% ludzi nie odkryje, kim naprawdę jest. Dlaczego tak się dzieje? Co takiego nieświadomie robimy, że zatrzymuje nas to przed życiem w pełni potencjału?
Jest to rezultat pierwszych 7 lat naszego wychowania – okresu, w którym zostaliśmy uwarunkowani poprzez olbrzymi wpływ rodziców, nauczycieli, religii, edukacji i społeczeństwa. Mówię tu o wewnętrznym więzieniu naszych wierzeń i przekonań.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Wrzesień 2013

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.