Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Wrzesień 2013

Jerzy Strączyński

Promieniowanie kształtów i barw

62W przestrzeni istnieje również promieniowanie o niewyjaśnionym do końca charakterze, zwane promieniowaniem kształtów i barw. Uważa się, że każda żywa istota, przedmiot, a nawet pojedynczy znak graficzny emituje typowe dla siebie promieniowanie i rytm wibracji. Na ogół wiążą się one bezpośrednio z ukształtowaniem terenu, formami geometrycznymi budynków i kształtami wewnętrznych pomieszczeń oraz proporcjami ścian, kolorami i formą ich zabudowy.

 

Na promieniowanie kształtów ma również wpływ oś natężenia geomagnetycznego ziemi w kierunku do słońca.
Radiesteci i psychotronicy uważają, że usytuowanie przeciwstawne jakichkolwiek brył, w tym również budynków mieszkalnych, w stosunku do tej osi może być szkodliwe. Dlatego twierdzi się, że najkorzystniejsze jest ukierunkowanie domów w ten sposób, by ciało śpiącego człowieka mogło być ułożone wzdłuż ścian, na osi północ-południe, z głową na północ.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Wrzesień 2013

Artykuły z tej kategorii

  • Polska Jerozolima

    Około 1595 roku Mikołaj Zebrzydowski i jego żona, Dorota z Herbutów ujrzeli z okien zamku, ponad zboczem sąsiedniej góry Żarek niecodzienne zjawisko: jaśniejące nieziemskim blaskiem trzy krzyże. Obserwowali je, aż zniknęły wraz z ostatnimi promieniami zachodzącego słońca. To zdarzenie natchnęło Zebrzydowskiego, aby w miejscu pojawienia się krzyży zbudować kościół.…

    Czytaj więcej...

  • Sekrety kamiennych bab

    Każdy, kto trzy razy pogłaszcze po głowie przysadziste kamienne baby, które przycupnęły nad Motławą, tuż obok gmachu gdańskiego Muzeum Archeologicznego, wypowiadając przy tym w myśli życzenie, może liczyć, że wkrótce się ono spełni. Tak przynajmniej głosi jedna ze współczesnych miejskich legend. Szczególnie często z magicznej pomocy granitowych posągów korzystają studenci trójmiejskich uczelni podczas sesji egzaminacyjnych. Wydeptana wokół rzeźb trawa świadczy, że chętnych nie brakuje.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.