Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Listopad 2013

Rena Marciniak-Kosmowska

Od wydawcy

 Jak żaden inny miesiąc listopad przypomina nam o przemijaniu, o cykliczności rytmów przyrody…
1 listopada – wspominamy tych, co odeszli, przywołujemy ich pod powiekami, palimy znicze, odwiedzamy groby i zastanawiamy się, czy śmierć jest końcem istnienia...
Alicja Łukawska w artykule „Dusze czyśćcowe” odwołuje się m.in. do francuskiego księdza Françoisa Brune’a i jego publikacji „Umarli mówią do nas. Fakty naukowe potwierdzające istnienie transkomunikacji”.
Wypowiedzi i książki tego katolickiego księdza budzą nadzieję i przekonują, że życie nie kończy się po śmierci ciała, że nasi bliscy żyją nadal i często próbują się z nami skomunikować, przekazać nam jakieś ważne informacje lub po prostu pocieszyć,
pomóc oswoić ból i pustkę po ich stracie.
Ten temat pasjonuje nie tylko ezoteryków, mistyków,
duchownych, ale także wielu naukowców. Pojawia się coraz
więcej, mniej lub bardziej udokumentowanych publikacji.
 Niedawno zwróciła się do redakcji z prośbą o pomoc
matka, która straciła jedyną córkę w wypadku samochodowym.
„Wszystko układało się jak w baśni. Skończyła studia. Dostała dobrą pracę, wyszła za mąż, urządzili mieszkanie i planowali dziecko. I nagle – cyt, iskierka zgasła. (…) A ja pytam Boga, dlaczego? Dlaczego to uczynił, dlaczego ją zabrał? (…) Interesuję się ezoteryką, czytam, pytam… Biegam do kościoła, na cmentarz, modlę się i nic nie pomaga. Nie umiem pogodzić się z jej śmiercią. Rodzice nie powinni chować dzieci w kwiecie wieku.
Pomóżcie, proszę i podpowiedzcie, jak się ogarnąć”.
Siedziałam nad tym listem, przywoływałam argumenty,
przykłady itp., ale czułam, że nie przekonają one pani Wandy. Nagle wstałam zza biurka i podeszłam do regałów z książkami. Niespodziewanie spadła mi pod nogi książka. Schyliłam się, by ją podnieść i byłam pewna, że to jest znak i zarazem podpowiedź dla zrozpaczonej matki.
To były przekazy z tamtego świata – zapisane pismem automatycznym – od Jeana Wintera i Geralda de Dampierre’a, opatrzone komentarzem ks. F. Brune’a, zatytułowane „Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje”, opublikowane przez Wydawnictwo Medium. Otworzyłam je i przeczytałam: „Wiesz, że jestem blisko ciebie, że cię kocham! Porzuć więc smutek. Wygnaj go na zawsze.
Mamo, musisz wziąć się
w garść”. A na innej stronie: „Nie wspominaj nigdy tych
bolesnych minut, gdy rozpaczałaś, że odszedłem. Czy nie
jestem nadal z Tobą?”. Kilkakrotnie nadawcy przekazów proszą, by bliscy nie rozpaczali
i nie opłakiwali ich nieustannie, bo to zadaje im ból.
Podzieliłam się tymi i kilkoma innymi cytatami i refleksjami z naszą Czytelniczką i poleciłam jej lekturę tej książki. Parę dni temu dostałam piękną kartkę z tymi słowami: „Dziękuję. Wróciłam z samego dna rozpaczy.  Zaczęłam pisać automatycznie. Przepracowałam wreszcie tę żałobę...”.
Czekamy na Wasze listy i refleksje na ten temat. Najciekawsze zamieścimy na łamach miesięcznika i na naszej stronie internetowej www.4wymiar.pl.

Z POZDROWIENIAMI
Rena Marciniak-Kosmowska

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.