Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Czerwiec 2013

Ewa Krajewska Ewa Krajewska

Santería


Kapłanów Santeríi najłatwiej spotkać na Kubie. Spacerując ulicami Hawany, można natknąć się na osoby w białych szatach. To właśnie duchowni tej niezwykłej religii. Zwłaszcza kapłanki wyglądają pięknie i zjawiskowo. Można odnieść wrażenie, że są to istoty z innego wymiaru. Niestety nie można ich sfotografować, gdyż wyznawcy Santeríi nie życzą sobie tego. Pod katedrą w Hawanie często spotyka się wróżki Santeríi, które za niewielką opłatą przepowiadają przyszłość. Posługują się one talią baraja espaola, a podczas konsultacji porozumiewają się ze swoim opiekuńczym Orishą, który symbolizowany jest przez lalkę ubraną w biały strój.
Rytuały dedykowane opiekuńczym duchom oraz ich charakterystyka są niezwykle ciekawe, dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu osobny artykuł.

Tekst i zdjęcia Ewa Krajewska

Artykuły z tej kategorii

  • „Kwantowa magia”, czyli proces zmiany

      Czy wiesz, że Twoja podświadomość może wpływać na świat, który postrzegasz wokół siebie? Tak naprawdę robi to od zawsze, choć nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie podejrzewasz nawet, że świat, który widzisz, jest ukształtowany przez Twoją podświadomość. Nie piszę „świat zewnętrzny”, ponieważ taki świat nie istnieje.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.