Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Sierpień 2013

Marcin Kołodziej

„Cudowne” maszyny

34Wojny nuklearne i latające maszyny w starożytnych Indiach, relacje z obserwacji dziwnych pojazdów zawarte w Starym Testamencie czy obserwacje UFO nad piramidami… Okazuje się, że starodawne podania i dzieła zawierają opisy urządzeń technicznych, które my zaczęliśmy konstruować dopiero w czasach nowożytnych. Historia zatacza koło, wszystko już było? Było. Zupełnie inaczej.

Choć Erich von Daniken nie był pierwszym, który w starodawnych księgach dopatrzył się opisów zaawansowanej techniki, to pierwsza książka właśnie tego pisarza wywołała ogólnoświatową dyskusję na temat naszych dziejów. Trudno jednak liczyć na to, by naukowi fundamentaliści w ogóle przyjęli do wiadomości ewentualność, że przed tysiącami lat, zwalczające się strony sięgały po broń, której efekty działania przypominały to, co stało się z Hiroszimą i Nagasaki przed 60 laty. Z drugiej jednak strony coś musi być na rzeczy, skoro zajmujący wysokie stanowisko konstruktor NASA, na podstawie „wizji” Ezechiela stworzył model pojazdu zdolnego odbywać loty. Nikt nikogo nie zmusza, by uwierzył w dywagacje zwolenników teorii o obecności zaawansowanej techniki w czasach starożytnych. Fakt faktem, przykładów tajemniczych opisów jest bardzo dużo. Niektóre z nich przytoczę poniżej. Czytelnikom pozostawiam ich ocenę.

 

(...)Więcej przeczytasz w numerze Sierpień 2013

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.