Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Styczeń 2014

Jędrzej Fijałkowski

Ayur – veda, wiedza życia

58Vata, pitta i kapha to trzy podstawowe ludzkie uwarunkowania fizyczne określone przez najstarszą medycynę naturalną świata – Ayurvedę.

 

Jeśli jesteś vata – nigdy nie zostaniesz Tarzanem. Masz drobną budowę i płaską klatkę piersiową. Słabo rozwinięte mięśnie i wystające kości. Czuprynę też masz nietęgą. Aż dziw bierze, żeś taki chudy, bo przecież przepadasz za słodyczami. Nie możesz sobie jednak odmówić tej przyjemności, bo brak ci silnej woli. Potrafisz za to szybko pojmować, jak pokonać nawet najtrudniejsze zadania. Tyle, że potem owo rozwiązanie szybko zapominasz. Sen masz krótki i niespokojny. Szkoda czasu na niego, kiedy twój umysł jest taki twórczy i aktywny. Jednak za dużo bodźców powoduje stałą nerwowość i lęki. Nadrabiasz to zdolnościami do zarabiania pieniędzy, mogących pomóc w polepszeniu twojej pozycji wśród znajomych. Co z tego, kiedy natychmiast je wydajesz i pozostajesz stale bez grosza.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Styczeń 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Duchy w kadrze

      W Wielkiej Brytanii amatorzy fotografii uwiecznili w ostatnich miesiącach wiele bytów z zaświatów. Seria zdjęć duchów wywołała sensację, teraz ten niezwykły materiał badają eksperci.…

    Czytaj więcej...

  • Procesy o czary

      Wiara w czary i czarownice była niegdyś powszechna na całym Pomorzu. Tutejsi mieszkańcy, wśród których długo zachowały się ślady pogańskich wierzeń, byli przekonani, że w wielu sprawach mogą im pomóc „mądre baby”, znające tajniki ludowej medycyny. Jednak z czasem zaczęto posądzać niewinne zielarki o czary, rzucanie uroków, zabieranie krowom mleka oraz zadawanie się z mocami nieczystymi.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.