Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Styczeń 2014

Teresa Szczepanek

Terapia czaszkowo-krzyżowa

65Bożena Przyjemska, Polka na stałe mieszkająca w Kanadzie, od 14 lat propaguje terapię czaszkowo-krzyżową i szkoli terapeutów w Polsce.

 

Terapia ta zajmuje się zarówno ciałem, jak też umysłem i duszą. Opracowana przez amerykańskich osteopatów zakłada, że pod wpływem urazów, stresów i traumatycznych przeżyć w organizmie powstają zakłócenia pracy układu czaszkowego-krzyżowego. W ich efekcie tworzą się w naszym ciele blokady powodujące napięcia mięśni i ograniczenia przepływu płynów, w wyniku czego zaczynamy odczuwać różne dolegliwości. Osteopatia kranialna pozwala się ich pozbyć.
Metodę opracował i zmodyfikował John Upledger, bazując na badaniach i doświadczeniach Williama Sutherlanda. Istniejący od kilkunastu lat program pozwalający szkolić terapeutów w języku polskim zawdzięczamy Bożenie Przyjemskiej, mieszkającej na stałe w Kanadzie.
Osteopatka z wykształceniem przyrodniczo-medycznym od 30 lat zajmująca się medycyną komplementarną, zachwyciła się efektami terapii czaszkowo-krzyżowej 18 lat temu. Od 14 lat prowadzi warsztaty i seminaria, szkoląc terapeutów w Polsce, by mogli nieść pomoc potrzebującym.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Styczeń 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Duchy w kadrze

      W Wielkiej Brytanii amatorzy fotografii uwiecznili w ostatnich miesiącach wiele bytów z zaświatów. Seria zdjęć duchów wywołała sensację, teraz ten niezwykły materiał badają eksperci.…

    Czytaj więcej...

  • Procesy o czary

      Wiara w czary i czarownice była niegdyś powszechna na całym Pomorzu. Tutejsi mieszkańcy, wśród których długo zachowały się ślady pogańskich wierzeń, byli przekonani, że w wielu sprawach mogą im pomóc „mądre baby”, znające tajniki ludowej medycyny. Jednak z czasem zaczęto posądzać niewinne zielarki o czary, rzucanie uroków, zabieranie krowom mleka oraz zadawanie się z mocami nieczystymi.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.