Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Styczeń 2014

Aleksandra Seliga

Papieżyca – zwodnicza Kapłanka Wielkiej Bogini

76W judeochrześcijańskim systemie religijnym „papieżyca” brzmi niemalże jak bluźnierstwo. Warto jednak pamiętać, że w sensie ogólnym karta ta oznacza Kapłankę Bogini, której służy i której tajemnice posiadła.

 

Dlatego właśnie na głowie nosi tiarę zwieńczoną księżycem symbolizującym egipską Izydę – Boginię Matkę. Jednocześnie jednak znaleźć możemy w karcie Papieżycy mnóstwo judeochrześcijańskich symboli: w książce, którą trzyma na kolanach, widnieje napis: „Tora”, a na szyi Papieżycy wisi purpurowy krzyż. Ten eklektyzm dobrze oddaje chaos towarzyszący medytacji nad kartą Kapłanki, która bywa doskonałym przewodnikiem po wewnętrznej duchowości, ale może też zwieść nas na manowce.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Styczeń 2014

Artykuły z tej kategorii

  • To będzie rok zmian...

    .... Nawet, jeśli ich nie chcę lub się ich boję, one i tak nastąpią. Zatem, sensowne jest odszukiwanie w zmianach zachodzących w życiu osobistym, zawodowym, w rozwoju wewnętrznym tego, co przynoszą nam jako pozytyw! Posłuchajcie mojej rozmowy na ten temat z Anną Kalatą... ------------------------------------------------------------------------------------------------------ http://youtu.be/fiKOciin34A {jcomments on}…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.