Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Styczeń 2014

Kamień Aborygenów

77Dostałam na imieniny dziwny kamień. Załączam jego zdjęcie. Przyjaciółka, która mi go sprezentowała, twierdzi, że działa ochronnie i sprawia, że nie imają się nas uroki i złe energie. Podobno nazywa się aborygen.  Napiszcie więcej o jego właściwościach.
Katarzyna B. z Wrocławia  

 

Jajo grzmotu (z ang. thunder egg), zwane także jajem burzowym, aborygenem lub kamieniem Aborygenów występuje najczęściej w Australii i Meksyku. Kamień ten jest uformowany z chalcedonu lub riolitu i poprzecinany żyłkami kwarcu, ewentualnie opalu. Ma najczęściej kształt owalny, jajowaty, często nieregularny. Z zewnątrz przypomina miniaturową skorupę żółwia. Barwa bywa zazwyczaj brunatna, lekko czekoladowa, rzadziej żółta.
 Jego energia jest szybko wyczuwalna i klarowna. Aborygeni używali go podczas swoich rytuałów, jako amuletu ochronnego, pomagającego w połączeniu się z wyższymi energiami i w kontaktach z duchami przodków. Uważali, że pomaga realizować plany i osiągać zamierzone cele. Stosowano go również do pracy na poziomie podświadomości i uzdrawiania.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Styczeń 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Duchy w kadrze

      W Wielkiej Brytanii amatorzy fotografii uwiecznili w ostatnich miesiącach wiele bytów z zaświatów. Seria zdjęć duchów wywołała sensację, teraz ten niezwykły materiał badają eksperci.…

    Czytaj więcej...

  • Procesy o czary

      Wiara w czary i czarownice była niegdyś powszechna na całym Pomorzu. Tutejsi mieszkańcy, wśród których długo zachowały się ślady pogańskich wierzeń, byli przekonani, że w wielu sprawach mogą im pomóc „mądre baby”, znające tajniki ludowej medycyny. Jednak z czasem zaczęto posądzać niewinne zielarki o czary, rzucanie uroków, zabieranie krowom mleka oraz zadawanie się z mocami nieczystymi.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.