Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Tadeusz Oszubski

Okrągła arka Atrahasisa

20Arka, w której przed potopem skryli się ludzie i zwierzęta, nie była drewnianym statkiem. Nie miała znanego z tradycji kształtu i nie zbudował jej Noe. Te rewelacje podaje odcyfrowany niedawno sumeryjski tekst starszy o pół tysiąclecia od najdawniej spisanych fragmentów Biblii.

 

Jak podaje Biblia, Bóg postanowił ukarać ludzkość potopem. Uratować miała się tylko rodzina Noego, który otrzymał polecenie zbudowania ogromnego statku i umieszczenia na jego pokładzie po parze zwierząt ze wszystkich gatunków. Gdy arka była już gotowa, spadł deszcz. Lał przez 40 dni, aż wody tak się podniosły, że zatopiły najwyższe szczyty. Na całej Ziemi nie było skrawka suchego lądu. Po 150 dniach wody opadły, arka osiadła na górze Ararat, a rodzina Noego wypuściła zwierzęta, po czym zajęła się zaludnianiem globu.
Ortodoksyjni bibliści twierdzą, że wydarzenia przebiegły tak, jak mówi Pismo, a do potopu doszło 6 tysięcy lat temu. Na tej podstawie wielu badaczy przyjęło, że arka Noego nadal może znajdować się na górze wspomnianej w Biblii. Przecież

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Rife – pogromca wirusów (cz. III)

      Genialny amerykański wynalazca Royal Raymond Rife na początku lat trzydziestych XX wieku opracował metodę niszczenia komórek nowotworowych za pomocą zbudowanego przez siebie urządzenia Beam Ray Machine. Udokumentowane sukcesy i skuteczność jego terapii nie przekonują środowiska medycznego. Po wielu latach batalii sądowej traci swoje laboratorium, maszyny i szacunek środowiska naukowego. W końcu wyjeżdża do Meksyku, gdzie ukrywa się przez dziesięć lat. Na początku 1971 roku postanawia wrócić na Florydę, aby jeszcze raz udowodnić swoje racje…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.