Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Mariusz Piotrowski

Dieta nieśmiertelnych...

66O Victorze Truviano, jednym z najbardziej znanych obecnie breatharian na świecie, pisaliśmy w „Czwartym Wymiarze” kilka miesięcy temu. To dzisiaj 38-letni były skrzypek z Buenos Aires, który w czasie swojej trwającej ponad dekadę kariery muzycznej występował m.in. ze słynną argentyńską pianistką Marthą Argerich oraz wybitnym skrzypkiem z Izraela Itzhakiem Perlmannem. Swoją świetnie zapowiadająca się karierę ten niespełna trzydziestoletni potomek włoskich emigrantów przerwał jednak prawie z dnia na dzień z powodu... breatharianizmu.

 

Pewnego razu dowiedział się od swoich przyjaciół, którzy właśnie wrócili z Brazylii o możliwości życia bez przyjmowania jedzenia i picia. Znajomi sami przeszli inicjację, a odbyło się to w trakcie popularnego wówczas na świecie tzw. 21-dniowego procesu pod okiem jednego z tamtejszych breatharian. Victor, który został wręcz porażony informacją o możliwości prowadzenia takiego fantastycznego stylu życia, błyskawicznie podjął decyzję o przejściu procesu. Po jego zakończeniu definitywnie pożegnał się z pokarmem stałym. Jednak ciągle jeszcze przyjmował płyny, najpierw rozmaite soki, potem już tylko wodę, ale i ona w końcu okazała się dla organizmu zbyt „ciężka”. Mija właśnie dziewiąty rok, od kiedy Victor nie je, a ósmy od kiedy nie pije. W ubiegłym roku miałem wyjątkową okazję spędzić w towarzystwie Victora i kilkorga potencjalnych bretatharian z całej Europy aż 11 dni. Spotkanie to miało miejsce w Osiemborowie, 55 km od Warszawy w urokliwym siedlisku Kasi Miernickiej, aktorki, nauczycielki tai chi i autorki znanej z łamów „Czwartego Wymiaru”.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Tajemnica grobu Jezusa

    Pewnego upalnego popołudnia 28 marca 1980 roku w południowej części Jerozolimy buldożer firmy budowlanej Solel Boneh odsłonił wnętrze starożytnego grobowca. Pośród żółtego wapiennego pyłu robotnikom ukazała się zniszczona, lecz wciąż pozostająca w niezłym stanie komora.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.