Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Włodzimierz Adam Osiński

Rife – pogromca wirusów (cz. III)

44Genialny amerykański wynalazca Royal Raymond Rife na początku lat trzydziestych XX wieku opracował metodę niszczenia komórek nowotworowych za pomocą zbudowanego przez siebie urządzenia Beam Ray Machine. Udokumentowane sukcesy i skuteczność jego terapii nie przekonują środowiska medycznego. Po wielu latach batalii sądowej traci swoje laboratorium, maszyny i szacunek środowiska naukowego. W końcu wyjeżdża do Meksyku, gdzie ukrywa się przez dziesięć lat. Na początku 1971 roku postanawia wrócić na Florydę, aby jeszcze raz udowodnić swoje racje.

 

TAJEMNICZA ŚMIERĆ WYNALAZCY
Osiemdziesięciotrzyletni Raymond Rife wrócił do Stanów Zjednoczonych, aby ponownie przedstawić swoją metodę i oczyścić imię z przydomku medycznego oszusta. Zatrzymał się w małym hoteliku w San Diego, gdzie przygotowywał się do konferencji prasowej. Do spotkania z dziennikarzami jednak nie doszło, gdyż piątego sierpnia 1971 roku nieprzytomny wynalazca trafił do miejscowego Grossmont Hospital, gdzie wkrótce zmarł, nie odzyskując świadomości. Lekarze stwierdzili atak serca wywołany dużą dawką alkoholu i środków nasennych. Naukowiec został pochowany na cmentarzu Mount Hope obok swojej pierwszej żony. Po śmierci wynalazcy gazety „przypomniały sobie” o dorobku Rife, drukując nie tylko nekrologi, ale wymieniając także jego osiągnięcia naukowe.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Homeopatia – chłopiec do bicia

      I znowu nagonka na homeopatię.Który to już raz? Nie do policzenia. Kiedy w 1796 roku doktor Samuel Hahnemnn ogłosił w Hufland Journal doniesienie o odkryciu „Nowej zasady leczenia” wywołało to burzę, ale i zastanowienie ówczesnego świata medycznego.…

    Czytaj więcej...

  • Nocleg z duchami

      Moda na turystykę spirytystyczną dotarła również do Polski. Poszukiwacze mocnych wrażeń coraz częściej odwiedzają budowle słynące z duchów albo nawet decydują się na nocleg w nawiedzonym zamku czy pałacu.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.