Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Aneta Maziarz

Zbyt głośne dźwięki

46Żyjący na przełomie XIX i XX wieku niemiecki uczony i lekarz, Robert Koch, prorokował: „Nadejdzie dzień, gdy człowiek będzie musiał walczyć z bardzo niebezpiecznym wrogiem swego zdrowia, z hałasem, tak samo, jak kiedyś walczył z cholerą i dżumą”.

 

Jego słowa znalazły potwierdzenie – dziś lekarze biją na alarm, notując coraz więcej przypadków ofiar głośnych dźwięków. 25 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem (kiedyś obchodzono go w ostatnią środę kwietnia, niektóre źródła podają jeszcze obie daty jako oficjalne).

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Drogi duchów

    Kontrowersyjną i jednocześnie interesującą koncepcję odczytania na nowo ley lines proponuje badacz Ulrich Magin. Jego teoria skłania do zweryfikowania naszej dotychczasowej wiedzy na ich temat.…

    Czytaj więcej...

  • Duch z Brocken

    Duch Brockenu porusza się, co paraliżuje obserwującego. Czasami wokół jego głowy można zobaczyć wysoko zawieszoną w powietrzu wielobarwną aureolę…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.