Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Wojciech Usarzewicz

Reiki w XXI wieku – fakty i mity

52Reiki – metoda pierwotnie na Zachodzie nazywana uzdrawianiem poprzez nakładanie dłoni, pojawiła się w Polsce już pod koniec lat 80. Lata 90. to złoty okres jej rozwoju, takiej, jaka przybyła do nas z Zachodu, często z Niemiec, Holandii czy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednakże to, co wówczas było ogólnie akceptowanym faktem, zostało już włożone do teczki z napisem „mity i legendy”. Dwadzieścia lat po rozkwicie reiki w Polsce, kryzysach i wzlotach tej praktyki, dziś wiemy znacznie więcej o istocie reikowania.

 

Warto więc dawne poglądy i przekonania skonfrontować z aktualną wiedzą z zakresu historii, teorii i praktyki tego, co w oryginalne nazywamy Usui Shiki Ryōhō Reiki. O ile bowiem istota oraz skuteczność tej praktyki w dużej mierze się nie zmieniły, o tyle otoczka teoretyczno-historyczna wymaga już sporej aktualizacji – głównie po to, by, po pierwsze, nie powielać dawnych mitów i legend jako jedynej prawdy, a po drugie, by dzięki najnowszej wiedzy na nowo rozpalić reikowy ogień.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.