Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Mariusz Piotrowski

Dieta nieśmiertelnych...

66O Victorze Truviano, jednym z najbardziej znanych obecnie breatharian na świecie, pisaliśmy w „Czwartym Wymiarze” kilka miesięcy temu. To dzisiaj 38-letni były skrzypek z Buenos Aires, który w czasie swojej trwającej ponad dekadę kariery muzycznej występował m.in. ze słynną argentyńską pianistką Marthą Argerich oraz wybitnym skrzypkiem z Izraela Itzhakiem Perlmannem. Swoją świetnie zapowiadająca się karierę ten niespełna trzydziestoletni potomek włoskich emigrantów przerwał jednak prawie z dnia na dzień z powodu... breatharianizmu.

 

Pewnego razu dowiedział się od swoich przyjaciół, którzy właśnie wrócili z Brazylii o możliwości życia bez przyjmowania jedzenia i picia. Znajomi sami przeszli inicjację, a odbyło się to w trakcie popularnego wówczas na świecie tzw. 21-dniowego procesu pod okiem jednego z tamtejszych breatharian. Victor, który został wręcz porażony informacją o możliwości prowadzenia takiego fantastycznego stylu życia, błyskawicznie podjął decyzję o przejściu procesu. Po jego zakończeniu definitywnie pożegnał się z pokarmem stałym. Jednak ciągle jeszcze przyjmował płyny, najpierw rozmaite soki, potem już tylko wodę, ale i ona w końcu okazała się dla organizmu zbyt „ciężka”. Mija właśnie dziewiąty rok, od kiedy Victor nie je, a ósmy od kiedy nie pije. W ubiegłym roku miałem wyjątkową okazję spędzić w towarzystwie Victora i kilkorga potencjalnych bretatharian z całej Europy aż 11 dni. Spotkanie to miało miejsce w Osiemborowie, 55 km od Warszawy w urokliwym siedlisku Kasi Miernickiej, aktorki, nauczycielki tai chi i autorki znanej z łamów „Czwartego Wymiaru”.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Każdy z nas ma w sobie zwierzę

    Jedną z najbardziej interesujących technik pracy z podświadomością jest identyfikacja w głębokim transie (DTI – Deep Trance Identification). Jej źródłami są praktyki szamańskie oraz zachowania dzieci. Zarówno szamani, ludy pierwotne, jak i dzieci z łatwością utożsamiają się ze zwierzętami, czują z nimi instynktowną bliskość.   …

    Czytaj więcej...

  • Kłopoty z pamięcią

    Każdy kiedyś o czymś zapomniał. Każdemu też zdarzyło się nagle odkryć, że to, co pamięta sprzed wielu lat, nie jest prawdą. Uczeni wciąż badają te procesy, dokonując zaskakujących odkryć.   …

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.