Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Mariusz Piotrowski

Dieta nieśmiertelnych...

66O Victorze Truviano, jednym z najbardziej znanych obecnie breatharian na świecie, pisaliśmy w „Czwartym Wymiarze” kilka miesięcy temu. To dzisiaj 38-letni były skrzypek z Buenos Aires, który w czasie swojej trwającej ponad dekadę kariery muzycznej występował m.in. ze słynną argentyńską pianistką Marthą Argerich oraz wybitnym skrzypkiem z Izraela Itzhakiem Perlmannem. Swoją świetnie zapowiadająca się karierę ten niespełna trzydziestoletni potomek włoskich emigrantów przerwał jednak prawie z dnia na dzień z powodu... breatharianizmu.

 

Pewnego razu dowiedział się od swoich przyjaciół, którzy właśnie wrócili z Brazylii o możliwości życia bez przyjmowania jedzenia i picia. Znajomi sami przeszli inicjację, a odbyło się to w trakcie popularnego wówczas na świecie tzw. 21-dniowego procesu pod okiem jednego z tamtejszych breatharian. Victor, który został wręcz porażony informacją o możliwości prowadzenia takiego fantastycznego stylu życia, błyskawicznie podjął decyzję o przejściu procesu. Po jego zakończeniu definitywnie pożegnał się z pokarmem stałym. Jednak ciągle jeszcze przyjmował płyny, najpierw rozmaite soki, potem już tylko wodę, ale i ona w końcu okazała się dla organizmu zbyt „ciężka”. Mija właśnie dziewiąty rok, od kiedy Victor nie je, a ósmy od kiedy nie pije. W ubiegłym roku miałem wyjątkową okazję spędzić w towarzystwie Victora i kilkorga potencjalnych bretatharian z całej Europy aż 11 dni. Spotkanie to miało miejsce w Osiemborowie, 55 km od Warszawy w urokliwym siedlisku Kasi Miernickiej, aktorki, nauczycielki tai chi i autorki znanej z łamów „Czwartego Wymiaru”.

(...)



Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Polska Jerozolima

    Około 1595 roku Mikołaj Zebrzydowski i jego żona, Dorota z Herbutów ujrzeli z okien zamku, ponad zboczem sąsiedniej góry Żarek niecodzienne zjawisko: jaśniejące nieziemskim blaskiem trzy krzyże. Obserwowali je, aż zniknęły wraz z ostatnimi promieniami zachodzącego słońca. To zdarzenie natchnęło Zebrzydowskiego, aby w miejscu pojawienia się krzyży zbudować kościół.…

    Czytaj więcej...

  • Sekrety kamiennych bab

    Każdy, kto trzy razy pogłaszcze po głowie przysadziste kamienne baby, które przycupnęły nad Motławą, tuż obok gmachu gdańskiego Muzeum Archeologicznego, wypowiadając przy tym w myśli życzenie, może liczyć, że wkrótce się ono spełni. Tak przynajmniej głosi jedna ze współczesnych miejskich legend. Szczególnie często z magicznej pomocy granitowych posągów korzystają studenci trójmiejskich uczelni podczas sesji egzaminacyjnych. Wydeptana wokół rzeźb trawa świadczy, że chętnych nie brakuje.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.