Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Kinga Malanowska

Z nadwagą lepiej nie walczyć

68Recall Healing, metoda uzdrawiania poprzez świadomość, przyczyn nadwagi szuka w konfliktach psychicznych. Naszych oraz naszych rodziców, a także innych osób z rodu. Dopiero kiedy je sobie uświadomimy, mamy szansę pożegnać się ze zbędnymi kilogramami.

 

Nadwaga lub niedowaga pojawiają się, gdy w odpowiedzi na trudności życiowe walczymy lub uciekamy. Pierwszy sposób to reakcja typowo męska, drugi kobieca. Te systemy obronne stosujemy jednakże niezależnie od płci. Biologia używa nadwagi zgodnie ze swoją „logiką”. Mózgowi wydaje się: „Kiedy walczę, muszę być duży, żeby przestraszyć przeciwnika swoją wielkością”, więc zarządza organizmem tak, aby kilogramów nam przybyło. Gdy natomiast ocenia, że w walce nie mamy żadnych szans, pomniejsza ciało do tego stopnia, żeby mogło schować się w przysłowiowej mysiej norze. Wówczas mamy szansę, że nikt nas nie znajdzie i przeżyjemy. Metoda Recall Healing źródła chorób, dolegliwości fizycznych i psychicznych oraz różnego rodzaju życiowych problemów upatruje w konfliktach emocjonalnych, z którymi ma do czynienia nasz mózg. To różnego rodzaju traumy, które są przyczyną stłumionych bolesnych uczuć. Należą one nie tylko do nas, ale także do naszych przodków. Jeśli ktoś chciałby wyleczyć się z nadwagi metodą Recall Healing, przyjdzie mu przyjrzeć się następującym rodzajom konfliktów.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Maj 2014

Artykuły z tej kategorii

  • Duchy w kadrze

      W Wielkiej Brytanii amatorzy fotografii uwiecznili w ostatnich miesiącach wiele bytów z zaświatów. Seria zdjęć duchów wywołała sensację, teraz ten niezwykły materiał badają eksperci.…

    Czytaj więcej...

  • Procesy o czary

      Wiara w czary i czarownice była niegdyś powszechna na całym Pomorzu. Tutejsi mieszkańcy, wśród których długo zachowały się ślady pogańskich wierzeń, byli przekonani, że w wielu sprawach mogą im pomóc „mądre baby”, znające tajniki ludowej medycyny. Jednak z czasem zaczęto posądzać niewinne zielarki o czary, rzucanie uroków, zabieranie krowom mleka oraz zadawanie się z mocami nieczystymi.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.