Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Rena Marciniak-Kosmowska

Od wydawcy

 

Drodzy czytelnicy!

Dziękujemy serdecznie za listy, życzenia, gratulacje i pozdrowienia z okazji piętnastolecia wydawania przez Centrum „REA” miesięcznika, a także za sugestie, by wprowadzić nowe tematy oraz nowe formy komunikowania się z Wami, bo nie wszędzie – z powodu likwidacji punktów sprzedaży – można nas kupić. Cóż – niezawodnym sposobem – pozostaje nadal prenumerata. Natomiast wydania online – jak na razie interesują stosunkowo małą grupę odbiorców. Jeśli będzie większe zapotrzebowanie – przymierzymy się i do nich.
W tym numerze kończymy – rozpoczętą w lutowym wydaniu – rozmowę z prof. dr. hab. Jerzym Vetulanim o tajemnicach mózgu, w której wybitny neurobiolog mówi między innymi o pożytkach dla zdrowia i mózgu wynikających z uprawiania medytacji.
Temat ten rozwija również w swoich rozważaniach pt. „Transowa nauka – koncentracja i pamięć” terapeuta Adam Bytof, podkreślając, że badania potwierdzają pozytywny wpływ medytacji na wyniki nauczania, zdolność do koncentracji uwagi i zapamiętywania materiału, i zaprasza Czytelników do nauki oraz praktykowania medytacji, która jest także znakomitym sposobem na komunikowanie się z podświadomością.
Zgodnie z Waszymi sugestiami prezentujemy różne nurty medycyny alternatywnej i metody terapeutyczne. Wojciech Usarzewicz – praktyk, nauczyciel i popularyzator reiki – przedstawia fakty i mity, jakie narosły wokół tej terapii.
Z kolei Robert Zawiślak – lekarz, który od ponad 30 lat stosuje homeopatyczną metodę leczenia i popularyzuje ją w naszym kraju wraz z innymi naturalnymi metodami – rozpoczyna w tym numerze cykl o homeopatii, która budzi tyle dyskusji i emocji, zwłaszcza wśród lekarzy i niektórych publicystów.
W prasie codziennej i tygodnikach – raz po raz wraca temat paramedycyny, znachorów, uzdrowicieli – w najprzeróżniejszych kontekstach. Najczęściej potraktowany pobieżnie, tendencyjnie.
Na tym tle pozytywnie zaskakują wnikliwe filmy Przemka Kossakowskiego z cyklu „Szósty zmysł”, prezentujące szamanów, uzdrowicieli, jasnowidzów i innych ekstrasensów z terenów Rosji i byłych republik ZSRR, a ostatnio z Bałkanów. Serial zrealizowano dla telewizji TTV. Gratulujemy pomysłu i realizacji! Przed laty, podobne filmy dla
Telewizji Nasza przygotowywały Majka Dłużewska z Teresą Kotlarczyk, a dla Polonii – Renata Kijowska (dzisiaj Dymna). Ale to czas przeszły, dokonany.

Z najserdeczniejszymi
życzeniami z okazji
Świąt Wielkiej Nocy

Rena Marciniak-Kosmowska
z Zespołem

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.