Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2014

Rena Marciniak-Kosmowska

Od wydawcy

 

Drodzy czytelnicy!

Dziękujemy serdecznie za listy, życzenia, gratulacje i pozdrowienia z okazji piętnastolecia wydawania przez Centrum „REA” miesięcznika, a także za sugestie, by wprowadzić nowe tematy oraz nowe formy komunikowania się z Wami, bo nie wszędzie – z powodu likwidacji punktów sprzedaży – można nas kupić. Cóż – niezawodnym sposobem – pozostaje nadal prenumerata. Natomiast wydania online – jak na razie interesują stosunkowo małą grupę odbiorców. Jeśli będzie większe zapotrzebowanie – przymierzymy się i do nich.
W tym numerze kończymy – rozpoczętą w lutowym wydaniu – rozmowę z prof. dr. hab. Jerzym Vetulanim o tajemnicach mózgu, w której wybitny neurobiolog mówi między innymi o pożytkach dla zdrowia i mózgu wynikających z uprawiania medytacji.
Temat ten rozwija również w swoich rozważaniach pt. „Transowa nauka – koncentracja i pamięć” terapeuta Adam Bytof, podkreślając, że badania potwierdzają pozytywny wpływ medytacji na wyniki nauczania, zdolność do koncentracji uwagi i zapamiętywania materiału, i zaprasza Czytelników do nauki oraz praktykowania medytacji, która jest także znakomitym sposobem na komunikowanie się z podświadomością.
Zgodnie z Waszymi sugestiami prezentujemy różne nurty medycyny alternatywnej i metody terapeutyczne. Wojciech Usarzewicz – praktyk, nauczyciel i popularyzator reiki – przedstawia fakty i mity, jakie narosły wokół tej terapii.
Z kolei Robert Zawiślak – lekarz, który od ponad 30 lat stosuje homeopatyczną metodę leczenia i popularyzuje ją w naszym kraju wraz z innymi naturalnymi metodami – rozpoczyna w tym numerze cykl o homeopatii, która budzi tyle dyskusji i emocji, zwłaszcza wśród lekarzy i niektórych publicystów.
W prasie codziennej i tygodnikach – raz po raz wraca temat paramedycyny, znachorów, uzdrowicieli – w najprzeróżniejszych kontekstach. Najczęściej potraktowany pobieżnie, tendencyjnie.
Na tym tle pozytywnie zaskakują wnikliwe filmy Przemka Kossakowskiego z cyklu „Szósty zmysł”, prezentujące szamanów, uzdrowicieli, jasnowidzów i innych ekstrasensów z terenów Rosji i byłych republik ZSRR, a ostatnio z Bałkanów. Serial zrealizowano dla telewizji TTV. Gratulujemy pomysłu i realizacji! Przed laty, podobne filmy dla
Telewizji Nasza przygotowywały Majka Dłużewska z Teresą Kotlarczyk, a dla Polonii – Renata Kijowska (dzisiaj Dymna). Ale to czas przeszły, dokonany.

Z najserdeczniejszymi
życzeniami z okazji
Świąt Wielkiej Nocy

Rena Marciniak-Kosmowska
z Zespołem

Artykuły z tej kategorii

  • Proces niemych

    Na początku XIV wieku w południowej Francji żyło wielu katarów, którzy wierzyli, że tylko tacy chrześcijanie jak oni – pragnący zbliżyć się do świętości – po śmierci dostąpią łaski wejścia do Królestwa Bożego. Miejscowa ludność nazywała ich „Les catharcs” – „czyści” lub „Les bonhommes” – „dobrzy ludzie”. Oni sami mówili o sobie: „Przyjaciele Boga”. Kościół nazywał ich heretykami i prowadził z nimi bezpardonową walkę.…

    Czytaj więcej...

  • Źródła kultu maryjnego

    Ponad sto pięćdziesiąt lat temu we francuskim Lourdes objawiła się ubrana na biało Matka Boska…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.