Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Zagadki i hipotezy

Anna Kowalska

Hałas z nieba

1Od pewnego czasu z różnych punktów kuli ziemskiej płyną doniesienia na temat niezidentyfikowanych dźwięków. Spekulacje dotyczące tego zjawiska są bardzo różne. Naukowcy twierdzą, że mogą to być hałasy pochodzenia przemysłowego lub przyrodniczego, zaś zwolennicy teorii katastroficznych uważają je za zapowiedź apokalipsy.

Odgłosy te nie są podobne do żadnego innego dźwięku znanego w cywilizowanym świecie. Trudno opisać je słowami. Czasem są dość głośne, kiedy indziej na granicy słyszalności. Raczej niskie, a przy tym trochę niepokojące. To coś w rodzaju przerywanego, rytmicznego buczenia albo ryczenia. Świadkowie mają wrażenie, że płyną wprost z nieba. Nieraz są tak silne, że powodują samoistne włączanie się alarmów samochodowych i drżenie szyb w oknach.

Doniesienia na ich temat pochodzą z całego świata, z wyjątkiem Afryki. Internet pełen jest materiałów z tymi dźwiękami. Część z nich zarejestrowano w miastach, a część na zupełnych pustkowiach, gdzie nie ma żadnego przemysłu ani skupisk ludzkich. Nagrano je m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Kanadzie, USA, Kostaryce, Malezji i na Ukrainie. Świadkowie twierdzą, że były słyszane także w Polsce: niedaleko Gdańska, Koszalina oraz na Śląsku.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Zagadki i hipotezy

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.