Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Śladami przeszłości

Abo Polak

Znaki i symbole w Nowym Testamencie

Poniżej drukujemy fragmenty wstępu do drugiej części książki Tajemne Nauki Jezusa Chrustysa pt. Droga do Nieśmiertelności Abo Polaka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Alfaton.

Ta opowieść to dalsza część historii o tym, jak poznałem tajemne nauki Jezusa Chrystusa, dzięki którym stałem się prawdziwie bogatym człowiekiem. Bogatym nie w znaczeniu bogactwa ziemskiego, ale bogactwa duchowego. Dziś większość ludzi żyje tylko ziemskim, materialnym istnieniem. Każde bogactwo automatycznie kojarzy się z bogactwem materialnym. Ja również tak myślałem przez większość mojego życia,  aż do momentu kiedy spotkałem Mu. W książce: Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa – Część I – Prawdziwa Dobra Nowina opowiedziałem, jak doszło to tego spotkania podczas wielkiej śnieżycy w górach Oregonu. Tamto spotkanie trwało tylko trzy dni, ale były to najważniejsze trzy dni mojego życia. Wiedza, którą posiadał Mu, była ogromna. Nauczał o Jezusie i Jego drodze tak jak nikt przedtem.  Tamta opowieść kończy się, gdy opuszczam gościnny dom Mu obdarowany w sposób trudny do opisania. Podczas pożegnania Stary Mędrzec podarował mi wspaniały zbiór rękopisów wraz z ich tłumaczeniem oraz swoje do nich komentarze. Wiedza, jaką zostałem obdarowany, ma ogromne znaczenie dla współczesnych ludzi, gdyż pozwala im zobaczyć najtrudniejsze nauki Jezusa w zupełnie innym świetle.

Gdy studiujemy duchowe pisma, które niosą wielowarstwowy przekaz, rozumiemy znaczenie poszczególnych słów, ale czy potrafimy sami dotrzeć do sedna przesłania? Jeżeli głębiej, z oddaniem  studiujemy Nowy Testament, zaczynamy rozumieć, że wymaga on dodatkowej interpretacji. Wtedy dopiero wyłania się prawdziwy sens tych nauk. Tak  jest też z Biblią, której tekst nie wyjawia wprost swojej najgłębszej mądrości – a tylko odczytanie sekretnego przekazu, jaki te księgi niosą, może nam umożliwić poznanie prawdy i odkrycie duchowego mistycznego przesłania z odległych czasów. Od tego, w jakim stopniu jesteśmy jeszcze zdolni prawidłowo zinterpretować te pisma – pozostawione przez odległe cywilizacje i kultury, które odeszły już w przeszłość – zależy dalszy byt naszej cywilizacji. Niestety przez wieki zrozumienie nauk Jezusa, najdelikatniej mówiąc, uległo erozji. Przez to wielu ludzi odchodzi dziś od nauk Jezusa, a reszta żyje, jakby zapomniała o Jego przekazie i wskazaniach.  Nauki Jezusa w Ewangeliach zawierają sekretne przekazy dotyczące rozwoju duchowego ludzkości. Były to trudne, teologiczne nauki o naszym istnieniu, przekazywane przez Jezusa za pomocą metafor i symboli, których podstawą były zwykłe przedmioty, czynności oraz zjawiska. Trzeba uznać, że pisma Nowego Testamentu są napisane wielowarstwowo i ich zrozumienie wymaga wewnętrznego, intuicyjnego poznania. Za pozornie prostymi naukami Chrystusa, które wydają się większości tylko wskazaniami moralno-etycznymi, leży ukryta, głębsza prawda; fundamentem koniecznym do jej zrozumienia są moralność i etyka.  Zwykły rozum i intelekt nie wystarczą do zgłębienia przekazu płynącego z Ewangelii, którego zadaniem jest zapoczątkowanie duchowej ewolucji wszystkich ludzi, a przez to poznanie świata duchowego. Prawdziwe, głębokie, tajemne nauki Jezusa ukryte są w symbolach, cyfrach i przenośniach. Jeżeli jednak te metafory i symbole zaczniemy rozpatrywać dosłownie jako fakty, znajdziemy się wcześniej lub później w sytuacji pełnej nieporozumień i problemów. Dziś większość ludzi szuka spełnienia i zabezpieczenia w zewnętrznym, materialnym świecie i jego dobrach – ciągle mając ich mało i pozostając wiecznie nienasyconymi. Ludzie myślą, że duchowe doświadczenie, jakie przeżył Jezus na ziemi, jest zastrzeżone tylko dla Niego. Nie rozumieją, że On swoim życiem wskazał na ukryty skarb, który potencjalnie jest obecny w każdym człowieku i może być mu objawiony.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Śladami przeszłości

Artykuły z tej kategorii

  • Spotkanie dusz

    Kiedy szanowany biofizyk ogłasza, że ludzka komórka ma duszę – brzmi to co najmniej dziwnie, trochę śmiesznie lub zgoła abstrakcyjnie.   …

    Czytaj więcej...

  • Łowcy głów

    Dzisiaj określenie headhunter – łowca głów – stosuje się wobec osób wyszukujących odpowiednio wykwalifikowanych pracowników dla firm. To tylko taka przenośnia. Ale nie dla Indian z plemienia Shuar, którzy sprawę traktują bardzo dosłownie.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.