Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Człowiek wszechświat

Jolanta Zając

Kapłan wyroczni

Z Navisem NordEM (pseudonim), autorem książek Tarot księga mądrości, Tarot i Cztery Żywioły część I – Ziemia oraz część II – Woda, twórcą Szkoły Tarota, posiadającym tytuł Szejka Sufickiej Szkoły Nauk Tajemnych, rozmawia Jolanta Zając. Tarot fascynuje ludzi od stuleci. Jednych intryguje, innych przeraża. Co zatem kryje w sobie ta tajemnicza talia kart, która umożliwia przepowiadanie przyszłości? Na czym polega istota Tarota?

– Odpowiem anegdotą. Moja córka, kiedy miała dziesięć lat, zapytała, co to są nauki tajemne? Odpowiadając, zacząłem gubić się w określeniach. Podsumował to mój syn, mówiąc: „Nauki tajemne to coś takiego, czego nawet tata nie jest w stanie określić”. Zdefiniowanie istoty Tarota budzi podobne trudności. Dwadzieścia dwie karty Wielkich Symboli i czternaście razy cztery, czyli pięćdziesiąt sześć kart Małych Arkanów składających się na Tarota to tylko pojemnik. Jeżeli do tego dołożymy naszą wiedzę życiową, to im ona będzie głębsza, tym trafniej będziemy określać relacje, jakie istnieją między tymi kartami.

Obcowanie z Tarotem przypomina na początku obcowanie prostego człowieka ze skomplikowanym mechanizmem. Później Tarot zaczyna być extra psychozabawą pokazującą różne, tkwiące w nas zjawiska, wyrabiającą umiejętność czucia siebie i innych. To ważne, bo Tarot to głęboka wiedza o psychologii nauk tajemnych. Dalsze jej wrota otwierają techniki medytacyjne, techniki rozszerzające świadomość. Na tym etapie można się nim posługiwać w miarę skutecznie.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Człowiek wszechświat

Artykuły z tej kategorii

  • To będzie rok zmian...

    .... Nawet, jeśli ich nie chcę lub się ich boję, one i tak nastąpią. Zatem, sensowne jest odszukiwanie w zmianach zachodzących w życiu osobistym, zawodowym, w rozwoju wewnętrznym tego, co przynoszą nam jako pozytyw! Posłuchajcie mojej rozmowy na ten temat z Anną Kalatą... ------------------------------------------------------------------------------------------------------ http://youtu.be/fiKOciin34A {jcomments on}…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.