Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Ciało umysł dusza

Jolanta Podsiadła Jolanta Podsiadła

Z archiwum pamięci

Kaczorowski AndrzejO otwieraniu utajonej pamięci i psychicznym leku, jaki można zaaplikować podczas seansu hipnozy, z psychologiem-hipnoterapeutą ANDRZEJEM KACZOROWSKIM rozmawia Jolanta Podsiadła: - W swojej pracy woli Pan używać terminu hipnoterapia, a nie hipnoza. Dlaczego?

– Hipnoza kojarzy się z utratą świadomości, a to budzi lęk. Ten lęk jest powszechniejszy wśród ludzi kręgu kultury zachodniej, którzy częściej stawiają na logiczne myślenie niż język uczuć, intuicję, wyobraźnię, oddziaływanie natury. I faktem jest – co stwierdzam na podstawie wieloletniej praktyki – że trudniej wchodzą oni w stan hipnozy niż ludzie Wschodu. Życie tych drugich jest na ogół trudniejsze, bardziej mozolne. A tam, gdzie życie jest trudne, wiele rzeczy nadrabia się wyobraźnią, materia nie odgrywa aż takiej roli, jest więcej miejsca dla ducha i natury. I mniej obaw przed utratą kontroli nad własnymi myślami.

Czy w stanie hipnozy faktycznie tracimy świadomość?

(...)Więcej przeczytasz w numerze Ciało umysł dusza

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.