Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Śladami przeszłości

Jewgienij T. Olejniczak Jewgienij T. Olejniczak

Źródła kultu maryjnego

Tyche Antioch_Vatican_Inv2672Ponad sto pięćdziesiąt lat temu we francuskim Lourdes objawiła się ubrana na biało Matka Boska i za pośrednictwem czternastoletniej dziewczynki, Bernadetty Soubirous, przekazała ludziom swoje orędzie. Przede wszystkim nawoływała do pokuty, wskazała także źródło, które później stało się miejscem wielu uzdrowień. Na pytanie, kim jest, odpowiedziała z uśmiechem: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”.

Głośne jest również objawienie w portugalskiej Fatimie. W 1917 roku trojgu pastuszków wielokrotnie ukazywała się Matka Boska. Przekazała dzieciom tzw. tajemnice fatimskie, m.in. przepowiedziała koniec wojny, wyraziła nadzieję, że Rosja kiedyś zostanie poświęcona jej Niepokalanemu Sercu, zaapelowała również, aby w miejscu objawień powstała kaplica. Towarzyszyły temu wszystkiemu cuda (grzmoty piorunów i błyski światła na jasnym pogodnym niebie), które obserwował prawdziwy tłum – ponad 70 000 osób przybyło do Fatimy na wieść o niezwykłych wydarzeniach.

Kilkanaście lat później w Belgii, w miejscowości Beauraing bezpośrednimi odbiorcami orędzia Maryi też były dzieci. Wspaniała postać kobieca poinformowała je, że jest Niepokalaną Panną. Podobnie jak Matka Boska Różańcowa z Fatimy wyraziła ona życzenie, aby w miejscu jej ukazania się, powstał kościół. Rok później, także w Belgii, ale tym razem w miejscowości Banneux, Matka Boska objawiła się jedenastoletniej Mariette Beco.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Śladami przeszłości

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.