Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

archiwum astrologiczne

Katarzyna M. Grela Katarzyna M. Grela

Koło zmian

astrologia02Skończyło się już lato, a dla większości z nas wakacje. Czas zabrać się do czegoś. Słońce nadal jest w Pannie. Cechy związane z tym znakiem ułatwią nam działanie, dając skupienie, pracowitość, dokładność, zdolność do syntezy. Merkury też jest w Pannie (od 1 września), co powinno pomagać nie tylko w pracy umysłowej, lecz również w handlu czy reklamie i wszelkim pośrednictwie. Być może będą jakieś zmiany i nowe propozycje, dobrze by było więc ustalić warunki i terminy, określić obowiązki i wstępne honoraria, zorganizować sobie pracę.

To również odpowiedni moment, by zadbać o swe zdrowie. Przydałaby się lekka dieta i trochę ruchu na powietrzu lub choćby gimnastyka codziennie rano przed śniadaniem. Dobrze nam zrobi długi spacer, masaż, sauna czy kąpiel, najlepiej w ziołach lub w soli albo z olejkiem eterycznym. Możemy wybrać się na basen, pojeździć na rowerze. Dobrze by było również zrobić podstawowe badania. Jeżeli planujemy wizytę u lekarza, jakiś zabiegi bądź terapię, spróbujmy to załatwić, zanim Merkury wejdzie w Wagę (17).

Miesiąc się zacznie opozycją między Merkurym i Neptunem (1). Stąd słaba koncentracja, zmienne nastroje i uczucia, skłonność do marzeń i trudności w ocenie zjawisk czy problemów. Nie rozpędzajmy się na drodze. Uwaga na oszustów bądź niepoprawnych entuzjastów. Nie dajmy się namówić na coś, co nam przyniesie straty albo nie spełni oczekiwań. To nie jest odpowiedni czas na załatwianie ważnych spraw, zwłaszcza gdy chodzi o pieniądze. Wenus z Saturnem w kwadraturze (3) nie są korzystne dla finansów bądź gromadzenia majątku. Aspekty między Marsem, Plutonem i Merkurym (3, 4, 5) zachęcą nas być może do jakichś inwestycji. Musimy jednak być ostrożni i nie kierować się uczuciem, chęcią błyszczenia bądź ambicją, bo od 6 września Wenus przechodzi przez znak Lwa. Słońce z Jowiszem w kwadraturze (7) powinny nas uczulić na sprawy prawne i formalne. Tym bardziej że trzecia kwadra (8) będzie przynaglać do decyzji, a układ Merkurego z Jowiszem (9) i ze Słońcem (10) nie sprzyja rozsądkowi przez zadufanie, brak umiaru, kiepskie pomysły, nadmiar uczuć. Trygon Wenus z Uranem (13) pozwoli zmienić perspektywę, otworzy wyobraźnię na wspaniałe pomysły i śmiałe rozwiązania. Będzie sprzyjał artystom i każdej twórczej pracy, dziwnym przygodom i miłości od pierwszego wejrzenia, równie płomiennej jak nietrwałej.

(...)Więcej przeczytasz w numerze archiwum astrologiczne

Artykuły z tej kategorii

  • Awatar umysłu

    Podczas ostatniego pobytu w indyjskim, niegdyś upatrzonym przez hippisów Riszikesz, ku swemu kosmicznemu zdumieniu spotkałem Jaya, Amerykanina, którego po raz pierwszy widziałem lata temu w Puttaparthi. Jay – człowiek dzisiaj już niemłody, ale trzymający się ciągle świetnie – jest zafiksowany na punkcie oczyszczania ciała i najzdrowszego pod słońcem jedzenia.…

    Czytaj więcej...

  • Medytacyjny świat umysłu cz. 2

     Drzewo sefirot i energia kundalini. Według teologii kabalistycznej Bóg, powołując do istnienia świat, wypowiadał słowa. Wypowiadając słowa, tworzył istnienie za pomocą hebrajskich liter, tych samych, którymi napisana została Tora.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.