Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Zagadki i hipotezy

Paweł Szlachetko

Szaleńcy czy geniusze

torus i galaktykaMatematycy nazywają taką bryłę geometryczną torusem. Fizycy zaś opisują, że w jej obrębie energia wpływa jednym końcem, cyrkuluje wzdłuż centrum i wypływa drugą stroną. Owa energia jest, samoregulująca się i niewyczerpalna. Jedni mówią o niej jako o energii kosmosu, którą można zaprząc do rozwoju ludzkiej cywilizacji. Inni uznają ją za technologiczną mrzonkę. Jest też trzecia grupa, która prezentuje dowody, że nieograniczona energia torusa została zawłaszczona przez światowych oligarchów finansjery i biznesu.

Samoorganizujące się systemy, które wydatkowują produkowaną przez siebie energię z „niczego”, określane są technicznym terminem systemu samopodtrzymującego się. Czy jest to możliwe? Od wieków uczy się nas, że CZEGOŚ nie można wyprodukować z NICZEGO, że perpetuum mobile nie istnieje. A jednak może nie jest to prawdą!

Kosmiczna fabryka

(...)Więcej przeczytasz w numerze Zagadki i hipotezy

Artykuły z tej kategorii

  • Duch w chacie

    Kilka lat temu, w czasie wakacji, zorganizowałam w mojej nałęczowskiej chacie spotkanie z doktorantami. Godzinę poważnych dyskusji przerwał występ Koła Gospodyń Wiejskich w Bochotnicy. Panie, ubrane w regionalne stroje, tańczyły. Dla większości moich gości było to pierwsze zetknięcie ze sztuką ludową.…

    Czytaj więcej...

  • Pozytywna anormalność

    Były epoki, które przyznawały poetom i artystom uprzywilejowane miejsce w społeczności. Stanowią oni elitę w społeczeństwie, która wyodrębnia się ze znacznie większej grupy inteligencji. Sam proces tworzenia, a nie tylko dzieło będące jego rezultatem, przynosi twórcom głębokie poczucie sensu własnego życia.

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.