Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Październik 2012

Alicja Łukawska Alicja Łukawska

Robot będzie nieśmiertelny

RobotCzy grozi nam zagłada? Czy żywi ludzie zostaną zastąpieni przez roboty? Czy maszyna jest lepsza od człowieka, bo nie trzeba jej karmić, nie choruje, nie starzeje się i może żyć wiecznie? Czy spełni się apokaliptyczny scenariusz końca ludzkości zapowiadany przez takie obrazy jak Matrix czy Terminator, w których urządzenia zbuntowały się przeciwko ludziom?

 

Odpowiedzi na te pytania jeszcze nie znamy. Warto jednak wiedzieć, że już teraz żyjemy w świecie, w którym filmowa fikcja staje się rzeczywistością. Trwa właśnie międzynarodowy wyścig, którego celem jest nieśmiertelność. Nie będzie to jednak życie wieczne w zwyczajnym, religijnym rozumieniu tego słowa, ale nieśmiertelność osiągana za pomocą robotów kierowanych połączonymi z nimi ludzkimi mózgami. Naukowcy już pracują nad przeszczepieniem zawartości mózgu człowieka do sztucznego urządzenia. W lipcu 2012 r. ujawniono, że izraelski student Tirosh Shapira został pierwszym człowiekiem, który połączył swój mózg z ciałem robota-surogata. Kontrolował je z odległości dwóch tysięcy kilometrów za pomocą samej tylko myśli.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Październik 2012

Artykuły z tej kategorii

  • To będzie rok zmian...

    .... Nawet, jeśli ich nie chcę lub się ich boję, one i tak nastąpią. Zatem, sensowne jest odszukiwanie w zmianach zachodzących w życiu osobistym, zawodowym, w rozwoju wewnętrznym tego, co przynoszą nam jako pozytyw! Posłuchajcie mojej rozmowy na ten temat z Anną Kalatą... ------------------------------------------------------------------------------------------------------ http://youtu.be/fiKOciin34A {jcomments on}…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.