Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Październik 2012

Przemysław Nowakowski Przemysław Nowakowski

Dziesięć roślin magicznych

MandragoraRośliny towarzyszą ludziom od zawsze i wciąż niezmiennie zachwycają nas i fascynują. Wśród wielu gatunków flory są też takie egzemplarze, które skrywają niezwykłe tajemnice. Czasem naszą wyobraźnię pobudzają związane z nimi legendy, innym razem niecodzienne zastosowanie i wpływ na ludzką świadomość. Z całego świata roślin postanowiliśmy wyłonić te, które zasługują na miano „magicznych”.

 

Aby dokonać jakiejkolwiek selekcji, niezbędne jest wiarygodne i rzeczowe kryterium. W tym przypadku złożyły się na to cztery elementy: wymykanie się danego okazu naukowym interpretacjom, otaczająca go legenda, popularność w kulturze masowej oraz znaczenie dla losów świata.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Październik 2012

Artykuły z tej kategorii

  • To będzie rok zmian...

    .... Nawet, jeśli ich nie chcę lub się ich boję, one i tak nastąpią. Zatem, sensowne jest odszukiwanie w zmianach zachodzących w życiu osobistym, zawodowym, w rozwoju wewnętrznym tego, co przynoszą nam jako pozytyw! Posłuchajcie mojej rozmowy na ten temat z Anną Kalatą... ------------------------------------------------------------------------------------------------------ http://youtu.be/fiKOciin34A {jcomments on}…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.