Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Październik 2012

Paweł Szlachetko

Wampiry są wśród nas

usta wampiraMężczyzna, z którym umówiłem się na rozmowę, twierdzi, że jest wampirem. Choć nie spotkaliśmy się w krypcie, lecz w ładnym podwarszawskim apartamentowcu i nie wystawały mu wampirze kły, to jednak (mimo wszystko) niezbyt pewnie czułem się w towarzystwie człowieka przyznającego się do picia krwi. Nie, nie był to strach! Raczej zdziwienie i (w pewnym stopniu) zniesmaczenie.

 

Mój rozmówca ma około trzydziestki. Jest dobrze sytuowany: ładne mieszkanie, samochód, pieniądze odłożone w banku. Ma niezłą pracę, stanowisko kierownicze i niedługo awansuje na wyższe. Zawsze chciał pracować w banku. (Śmiech) Oni tam również lubią krew! Jest singlem. Nie planuje założenia rodziny.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Październik 2012

Artykuły z tej kategorii

  • Mikołaj – święty czy nieświęty

    Podanie o życiu Mikołaja głosi, że przyszedł on na świat w Patarze, ok. 270 r., jako jedyne dziecko, uproszone gorącymi modlitwami rodziców. Wyróżniał się pobożnością i hojnością – kiedy matka i ojciec zmarli, stał się bogaczem, jednak nie zachował dziedzictwa dla siebie. Dzielił się majątkiem ze skrzywdzonymi i potrzebującymi, a w czasie zarazy, która nawiedziła miasto, pielęgnował chorych i dostarczał im żywność…

    Czytaj więcej...

  • Mit Świętej Joanny

    Badacze dowodzą, że szczątki Joanny d’Arc zostały sfałszowane, a bohaterska święta nie istniała.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.