Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Październik 2012

List

Szanowny Panie!

Z zainteresowaniem przeczytałem Pana artykuł „Szaleńcy czy geniusze” we wrześniowym numerze Czwartego Wymiaru i przyznam, że coś mi tu nie pasuje. O dokonaniach Tesli pisze się od dawna.

Pewne swoje wynalazki Tesla wręcz starał się upubliczniać. Pokaz jazdy samochodem elektrycznym zasilanym z jakiejś skrzynki, którą przyniósł, a później zabrał Tesla widziało wielu dziennikarzy i gapiów. Był to początek wieku XX i wiemy jakie były możliwości techniczne i technologiczne. Jeżeli Tesla coś takiego wtedy zbudował, to z dzisiejszego punktu widzenia, nie mogło to być zbyt skomplikowane, wykonane z dostępnych materiałów. Jeżeli było w tym coś szczególnego, to był to zamysł, idea działania niezbyt oczywista, skoro niewielu ludzi, nawet w obecnych warunkach postępu technicznego nie jest w stanie(?!) go powtórzyć i wykorzystać.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Październik 2012

Artykuły z tej kategorii

  • To będzie rok zmian...

    .... Nawet, jeśli ich nie chcę lub się ich boję, one i tak nastąpią. Zatem, sensowne jest odszukiwanie w zmianach zachodzących w życiu osobistym, zawodowym, w rozwoju wewnętrznym tego, co przynoszą nam jako pozytyw! Posłuchajcie mojej rozmowy na ten temat z Anną Kalatą... ------------------------------------------------------------------------------------------------------ http://youtu.be/fiKOciin34A {jcomments on}…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.