Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

archiwum astrologiczne

Katarzyna M. Grela Katarzyna M. Grela

Koniec odliczania

astrologia02Słońce jest nadal w znaku Strzelca. Pora więc podsumować, co dało się osiągnąć w minionych miesiącach, kończącego się niebawem roku 2012. Starajmy się wyciągnąć wnioski z przykrych doświadczeń i sukcesów, z trudnych decyzji, wątpliwości, by zastanowić się, co dalej. Wracamy znów do pytań o sprawy ostateczne, o sens istnienia i zasady, jakimi rządzi się świat. Chcemy ustalić, w co się bawić, zrozumieć po co i dlaczego. Wenus z Merkurym w Skorpionie ułatwią nam rozważania, wnosząc wnikliwość, pasję, głębię, a także umiejętność posługiwania się strategią.

Znak Strzelca sprzyja sprawom prawnym, a Skorpion majątkowym, więc warto pozałatwiać zaległe rozliczenia, uporządkować dokumenty. Słońce z Jowiszem w opozycji (3) dadzą nam szansę zamknąć sprawy wiążące się z krewnymi, rozstrzygnąć spór z sąsiadem, wyjaśnić przekłamania w środkach masowej informacji. Trygon Słońca z Księżycem (4) wspomoże nas w działaniu. A trzecia kwadra w Pannie (6) wyjaśni wiele spraw i przyspieszy decyzje. W drugiej dekadzie grudnia Merkury wchodzi w znak Strzelca (11). Stąd rozmach i ambicja, co nie jest zbyt bezpieczne przy kwadraturze z Neptunem (11). Starajmy się nie stawiać poprzeczki zbyt wysoko, wystrzegać się ukrytych wrogów, oszustów i plotkarzy.

13 grudnia mamy nów w Strzelcu i tak się szczęśliwie składa, że Uran kończy właśnie swój ruch pozornie wsteczny. Będzie więc wspierać nas w dążeniach, by zyskać niezależność i odpowiednią perspektywę, wyzwolić twórczą wyobraźnię niezbędną, żeby przetrwać, dostroić się do zmian. To dobry moment, by pomyśleć, co da się zrobić w starym roku, by zamknąć ważne dla nas sprawy pod względem prawnym i formalnym, ułożyć sobie jakiś plan tyczący się bieżących zdarzeń i zbliżających się świąt. Merkury w trygonie z Uranem (14) otworzy wyobraźnię na oryginalne rozwiązania, nowe rejony poszukiwań tak cenne dla artystów, badaczy, wynalazców, a także filozofów. Gdy Wenus wejdzie w znak Strzelca (16), łatwiej nam będzie dostosować te genialne pomysły do istniejących warunków, do naszych potrzeb i problemów, przekonać innych, znaleźć środki, choć nie obędzie się bez przeszkód z powodu kwadratury pomiędzy Wenus i Neptunem (16), a także opozycji między Merkurym i Jowiszem (17). Uwaga na oszustów i niepoprawnych entuzjastów, a także na prawników. Trygon Wenus z Uranem pozwoli nam pokonać piętrzące się trudności, da intuicję i wrażliwość, entuzjazm i odwagę, by wcielić w życie swe pomysły, być wiernym sobie, niezależnym, nie tracąc więzi z otoczeniem.

(...)Więcej przeczytasz w numerze archiwum astrologiczne

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.