Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Jerzy Strączyński Jerzy Strączyński

Energia przestrzeni

Żywioły w tradycji dalekowschodniej stanowią elementy wszechświata, w którym żyjemy, oraz wszystkich jego składników, czyli całego makrokosmosu. Generalnie omawia się ich rolę w kontekście naszej planety Ziemi i ich relacji ze wszechświatem, jak również ciałem ludzkim.

 Powstawanie żywiołów

Z subtelnych kosmicznych wibracji pierwszym elementem-żywiołem był eter. Następnie z samoistnego ruchu przestrzeni powstał element powietrza. Tak więc przestrzeń w ruchu nazywana jest powietrzem i jest drugim w kolejności elementem kosmicznym. Ruch powietrza spowodował tarcie i dzięki temu powstało gorąco. Cząsteczki energii gorąca w pierwszej kolejności spowodowały pojawienie się światła, a  następnie ognia. Na skutek działania gorąca niektóre cząsteczki poprzednich elementów rozpuściły się i w ten sposób powstał element wody. Z kolei niektóre związki płynne, tracąc ciepło, wytrąciły się i powstała ziemia. W ten sposób z elementu przestrzeni powstały powietrze, ogień, woda, ziemia.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Artykuły z tej kategorii

  • Każdy z nas ma w sobie zwierzę

    Jedną z najbardziej interesujących technik pracy z podświadomością jest identyfikacja w głębokim transie (DTI – Deep Trance Identification). Jej źródłami są praktyki szamańskie oraz zachowania dzieci. Zarówno szamani, ludy pierwotne, jak i dzieci z łatwością utożsamiają się ze zwierzętami, czują z nimi instynktowną bliskość.   …

    Czytaj więcej...

  • Kłopoty z pamięcią

    Każdy kiedyś o czymś zapomniał. Każdemu też zdarzyło się nagle odkryć, że to, co pamięta sprzed wielu lat, nie jest prawdą. Uczeni wciąż badają te procesy, dokonując zaskakujących odkryć.   …

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.