Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Robert Buchta

Kapliczka nad Wisłą

Kapliczka w Lasku MogilskimLegenda głosi, że pewien człowiek przyszedł nad Wisłę z zamiarem odebrania sobie życia. Miał ze sobą obrazek Matki Boskiej.

Chodził wzdłuż brzegu rzeki, patrząc to na jej wartki nurt, to na święty wizerunek. W pewnym momencie usłyszał wewnętrzny głos, który nakazał mu pozostać wśród żywych. Posłuchał go. Obrazek zawiesił na drzewie w pobliskim Lasku Mogilskim i zaczął się modlić, dziękując Najświętszej Panience za odsunięcie myśli samobójczych.

W 1928 roku niewielka grupka pątników szczęśliwie powróciła z pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Przynieśli oni ze sobą kopię Jasnogórskiego Obrazu i postanowili zawiesić ją w miejscu wypłowiałego obrazka. Okoliczny stolarz wykonał skromną drewnianą szafkę, w której umieszczono wizerunek Czarnej Madonny. Mieszkańcy pobliskich wsi przychodzili tutaj, aby się pomodlić, położyć bukiet świeżych polnych kwiatów.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.