Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Jędrzej Fijałkowski Jędrzej Fijałkowski

Komu Nobla, komu?

Alfred Nobel_adjustedAudiatur et altera pars – ta maksyma (wysłuchać należy /także/ drugiej strony) była zasadą postępowań sądowych w starożytnym Rzymie. Współcześnie przejęli ją także dziennikarze, nie do końca zresztą, podobnie jak Rzymianie, konsekwentnie ją stosując. Osobiście staram się ją respektować, oddaję więc głos drugiej stronie, bo przecież o nic innego nam nie chodzi, tylko o to, aby sprawę zakończyć polubownie i doprowadzić do konsensusu.

Zatem, na czym my, psychotronicy, stoimy – wiemy doskonale, często podpierając się naukowymi badaniami, które zbliżają się ku nam coraz wyraźniej. A co słychać u naszych adwersarzy? Jak dają sobie radę z dziwnymi zjawiskami tego świata? Tym dziwniejszymi, im bardziej je penetrują? Podejrzyjmy, czy nasi, wciąż jeszcze, przeciwnicy zbliżają się do rozwiązania Wszystkiego, co jest do rozwiązania i wyjaśnienia Wszystkiego, co jest do wyjaśnienia.

To trudne zadanie, zważywszy, że najbardziej realne stanowisko dotyczące owych poszukiwań usłyszałem z ust jednego z największych współczesnych polskich myślicieli i naukowców, ks. prof. dr. hab. Michała Hellera:

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.