Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Ewa Krajewska Ewa Krajewska

Matka Boska z Guadalupe patronka zdobywców świata

figurka Matki Boskiej z GuadalupeZanim wielcy odkrywcy nowych lądów, jak Kolumb czy Cortés, wyruszali w podróż, odwiedzali sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe w prowincji Estremadura w Hiszpanii. Tam modlili się o powodzenie dla swoich misji, a gdy kończyły się sukcesem, wracali, by podziękować za otrzymane łaski.

 

Meksykańska Matka Boska z Guadalupe, która ukazała się w 1531 roku na wzgórzu Tepeyac Indianinowi Juanowi Diego, jest powszechnie znana. Pielgrzymi i zwykli turyści często pytają, skąd wzięła się nazwa Guadalupe, skoro nie ma niczego wspólnego z miejscem objawień. By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przypomnieć legendę o hiszpańskiej Matce Boskiej z Guadalupe.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Artykuły z tej kategorii

  • Jak wpływać na podświadomość

    Dlaczego coraz więcej ludzi, badaczy ludzkiego umysłu ze Wschodu i Zachodu, psychologów i joginów uważa, że największy wpływ na nasze życie, samopoczucie, zdrowie i powodzenie ma nasza podświadomość?…

    Czytaj więcej...

  • Poza świadomością

    Świadkowie i ofiary przestępstw w stanie hipnozy są w stanie podać rysopis przestępcy czy znaki rozpoznawcze pojazdów. Sny o miejscach zbrodni pozwalają znaleźć ofiary. Dzięki temu w wielu przypadkach policjanci mogą szybko ująć sprawców. Czy psychotronika jest kluczem do zagadek kryminalnych?…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.