Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Alicja Łukawska Alicja Łukawska

Nagraj sobie ducha!

1W dwudziestym wieku spirytystom przestały wystarczać tradycyjne seanse wywoływania duchów. Zbędne stały się wirujące stoliki i tabliczki „ouija” z namalowanymi literami, służące do dialogów z zaświatami.

Wraz z rozwojem techniki sięgnięto po bardziej nowoczesne metody, takie jak nagrywanie głosów duchów na płyty gramofonowe i taśmy magnetofonowe.

 Okazało się, że rejestrować odgłosy z tamtego świata może nie tylko osoba obdarzona zdolnościami medialnymi, ale dosłownie każdy. Podobno już Guglielmo Marconi, jeden z pionierów radia i komunikacji bezprzewodowej, słyszał dziwne zakłócenia i głosy niewiadomego pochodzenia podczas pierwszych audycji radiowych. Jednak nie drążył tego tematu, gdyż nie zajmował się spirytyzmem. Próby nawiązania kontaktów z zaświatami za pomocą różnych urządzeń elektrycznych podejmował za to słynny psychiatra i psycholog Carl Gustav Jung, który, odkąd w wieku siedmiu lat zobaczył ducha swojej matki, interesował się zjawiskami paranormalnymi.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Artykuły z tej kategorii

  • Tajemnica fortu numer XIII

      Twierdza Przemyśl – betonowo-ceglane forty porośnięte krzewami. W czasie pierwszej wojny światowej kilkakrotnie zdobywana przez Rosjan i Austriaków.…

    Czytaj więcej...

  • Transplantacja wspomnień

      Od kiedy w 1954 roku lekarze z Bostonu dokonali transplantacji nerek, a w 1967 rokudr Christian Bernard w Republice Południowej Afryki przeszczepił ludzkie serce – w dziedzinie transplantacji organów nastąpił prawdziwy boom.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.