Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Abo Polak

Nauki Jezusa ukryte w symbolach

Jan van_der_Elburcht_001Zarówno  Stary Testament, jak i Nowy Testament zawierają sekretny przekaz dotyczący rozwoju duchowego ludzkości. Biblia nie jest książką historyczną, wszelkie historie w niej zawarte stanowią tylko tło duchowej wiedzy.

 

Za pozornie prostymi naukami, które wydają się większości ludzi tylko wskazaniami moralno-etycznymi, ukryta jest głębsza Prawda. Moralność i etyka to jedynie fundament niezbędny do jej zrozumienia. Jezus w Ewangelii nie tylko przekazuje zestaw wierzeń, ale zachęca nas też do poszukiwań i odnalezienia wymiaru człowieczeństwa, który, jak opisuje Biblia, zagubili pierwsi ludzie symbolizowani przez Adama i Ewę. Nasz duch od początku stworzenia był wyposażony w mistyczne możliwości rozumiane jako pozazmysłowy bezpośredni kontakt człowieka, w jego duchowym wnętrzu, z Bogiem. Posiadamy duchowy dar nazywany przez mistyków skarbem, który umożliwia nam poszukiwanie nieznanego, ukrytego aspektu egzystencji. Życie tylko w materialnym wymiarze, które rozpoczęła ludzkość po wygnaniu z Raju, przysłoniło ten wyższy. Głównym powodem przyjścia Jezusa na ziemię była konieczność uświadomienia ludziom tego, że funkcjonują z pokolenia na pokolenie w świecie fałszywych poglądów i błędnej świadomości. Właśnie mityczny wąż – władca materialnego świata – zapoczątkował podział tego, co do czasów wygnania Adama i Ewy z Raju było połączone na stałe. Boska Dusza mieszkająca w ciele człowieka obdarza nas świadomością, a ta za sprawą obcowania z materią uległa zagubieniu. Zachwycenie się tylko materialnymi formami spowodowało zbłądzenie, które nazywamy właśnie grzechem pierworodnym.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.