Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Mariusz Piotrowski Mariusz Piotrowski

Papaji: mistrz z Lakhnau

Papaji foto 3W latach 90., kiedy mentalnie jeszcze byłem uwikłany w „magiczny” hinduizm, w słynnym wówczas aśramie na południu Indii spotkałem troje Amerykanów. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądali jak typowi zachodni duchowi turyści – obwieszeni kolorowymi dźapamalami na szyjach i lśniącymi miedzianymi bransoletkami na rękach – po krótkiej rozmowie wydali mi się młodymi mędrcami, którzy przybyli z zupełnie innej duchowej planety.

Wracali z wyprawy w jogiczne Himalaje, ale w drodze powrotnej specjalnie wstąpili do Lakhnau w stanie Uttar Pradeś, żeby spotkać się z pewnym sędziwym już Mistrzem, o którym ciepło wyrażało się wielu ich rodaków.

Duchowi aspiranci z Zachodu w pier- wszej połowie lat 90. gremialnie pielgrzymowali do tego nauczyciela w poszukiwaniu wartości najwyżej wycenianej w duchowym rankingu – OŚWIECENIA! Wśród nich dużo było, jak ich potocznie nazywano, sierot po Osho, czyli młodych ludzi zafascynowanych mistrzem żartu, dobrej zabawy i wystawnego stylu życia, zmarłym na początku dekady guru z Puny.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.