Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grudzień 2012

Katarzyna Sarnowska

Skryba aniołów

obraz lewackiegoW lipcu br. ukazały się Rozmowy z Aniołami spisane przez Gittę Mallasz, mało znaną w Polsce i na Węgrzech − jej ojczystym kraju, które stały się bestsellerem we Francji. Recenzowaliśmy tę książkę w poprzednim numerze. Na prośby Czytelników autorka polskiego przekładu przybliża zarówno postać Gitty Mallasz, jak i samą książkę.

 

Na pytanie, kim była, bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, bo, jak powiedział Bertrand Montaud − autor książki biograficznej na jej temat − jej życie mogłoby zapełnić kilka ludzkich żywotów. Mistrzyni Węgier w pływaniu, choreografka, graficzka, tłumaczka to tylko niektóre z jej dokonań i profesji. Ale światową sławę przyniosły jej zapiski z czasów okupacji spędzonych w Budapeszcie. We Francji ukazały się one pod tytułem Dialogues avec l’ange. Książka ta stała się bestsellerem nad Sekwaną, natomiast na Węgrzech do 1991 roku była zakazana.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Grudzień 2012

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.