Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Styczeń 2013

Adam. Osiński Adam. Osiński

Magik i dziewczyna

Houdini i MinaWkrótce po pierwszym publicznym pokazie spirytystycznym zorganizowanym przez siostry Fox bardzo dużo osób „odkryło” w sobie podobne zdolności do komunikowania się z tamtym światem.

Wywoływanie duchów w mniejszym lub większym gronie stało się nie tylko modą, ale także nader dochodowym interesem.

 Popularne medium mogło liczyć na wpływy z komercyjnych pokazów, a także na prywatnych zamożnych entuzjastów spirytyzmu, którzy właściwie utrzymywali swoich ulubieńców, płacąc za ich stroje, podróże, i pokrywając wszelkie koszty powstałe w wyniku paranormalnych „badań”. Nic zatem dziwnego, że obok prawdziwych ekstrasensów na spirytystycznym rynku pojawiło się wielu oszustów, którzy za pomocą mniej lub bardziej przemyślnych tricków wprawiali w zadziwienie zgromadzoną na pokazach publiczność. Dlatego też w chwili, gdy miłośnicy transkomunikacji zawiązywali swoje pierwsze stowarzyszenia, próbujące naukowo zbadać fenomen mediumizmu, po drugiej stronie barykady wojujący antyspirytyści starali się zdemaskować „paranormalnych” krętaczy, będących zwykłymi wydrwigroszami żerującymi na ludzkiej naiwności.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Styczeń 2013

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.