Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Zagadki i hipotezy

Alicja Łukawska Alicja Łukawska

Słońce – wróg czy przyjaciel?

1Uczeni ostrzegają, że rok 2013 ma być okresem ogromnej aktywności Słońca. Czy plamy i burze słoneczne zaszkodzą mieszkańcom Ziemi? Czy naprawdę mają tak wielki wpływ na działanie sprzętu elektronicznego oraz nasze zdrowie? Czy aktywność Słońca doprowadzi do wielkiej katastrofy i kryzysu? Jakie jeszcze niemiłe niespodzianki nas w związku z tym spotkają?

Najbardziej widoczne mogą być zakłócenia w transporcie, łączności i pracy urządzeń elektronicznych. – Staną pociągi, tramwaje, metro. Przestaną działać windy, stacje benzynowe, telefony, radio i telewizja. Pospadają samoloty. W końcu zabraknie wody, nie będzie funkcjonować służba zdrowia, handel i banki, zawieszą się systemy komputerowe. Według oceny przedstawionej w raporcie Amerykańskiej Akademii Nauk, w samych USA zginęłoby wiele milionów ludzi – straszy profesor Zbigniew Jaworowski w poświęconym temu zagadnieniu artykule opublikowanym na łamach „Super Expressu”.

– Burze magnetyczne powodują awarie systemów łączności i mogą wpłynąć na pracę wszystkich systemów komputerowych, a także łączności telefonicznej i satelitarnej – ostrzega Richard Fischer z NASA w wywiadzie dla „Daily Mail”.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Zagadki i hipotezy

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.