Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maj 2013

Rena Marciniak-Kosmowska

Od wydawcy

 – Co myślicie o ostatnich szaleństwach przyrody? – pyta Jan B. z Gliwic. – Patrząc za okno, kiedy piszę do Was ten list, inaczej się teraz odnoszę do artykułu Marcina Szerenosa pt. „Czy czeka nas potop?” z poprzedniego numeru oraz do rozmaitych przepowiedni, bo zamiast wiosny spadła na nas mroźna i śnieżna zima z zawiejami.
– GONIMY ZA CZYMŚ, NIE WIADOMO PO CO I DOKĄD – pisze Wiktoria J. z Lubelszczyzny.
– Pędzimy jak bezmyślne stado owiec, póki nie zatrzyma nas jakieś nieszczęście, choroba czy choćby – jak ostatnio – nagłe tąpnięcie pogody. Taka zima, jaka nam się przydarzyła w porze kalendarzowej wiosny, wielu z nas zatrzymała w domach, a w niektórych rejonach kraju – nawet przy świecach, bo nie było
prądu. Często trudno było pokonać nawet mały odcinek drogi… Zdziwienie. Zdumienie. Lęk. Niepokój…
A przecież jeszcze 50. lat temu w wielu tych miejscowościach nie było prądu, dróg… Może warto się nad tym zastanowić i wyłączyć z narodowego chóru narzekaczy. Może trzeba spojrzeć i wstecz, i w głąb? Zastanowić się, po co znaleźliśmy się tu, na Ziemi, w tej rodzinie, miejscowości, wreszcie kraju.
 Podobnych refleksji dostaliśmy wiele. Może rzeczywiście obudziła je kapryśna pogoda?
Z dużym zainteresowaniem spotkał się też zamieszczony w kwietniowym numerze fragment książki dra Ebena Alexandra pt. „Podróż w życie po życiu”.
Czym są doznania z pogranicza śmierci? Czy żyjemy tylko raz? Czy ktoś będzie na nas czekał po tamtej stronie? Czy te doznania to tylko reakcje mózgu, czy też dzieje się to wszystko poza ciałem, w innej przestrzeni, w innym wymiarze? Czy podróże poza ciałem są faktem czy iluzją? Wytworem naszej
wyobraźni jedynie?
Piszcie o tym więcej – zachęcają Czytelnicy, a my prosimy o to samo. Dzielcie się z nami doznaniami i przeżyciami swoimi czy bliskich. Będziemy je zamieszczać na łamach.
Wielu z Was przypomina, że zbliżają się długie weekendy oraz wakacje i warto, byśmy wskazywali miejsca niezwykłe i tzw. miejsca mocy, gdzie można naczerpać energii, doładować akumulatory, przeżyć coś niesamowitego, pomedytować, skoncentrować się czy uzdrowić ciało i duszę.
– Wszyscy tego potrzebujemy, choć może sobie tego nie uświadamiamy – podkreśla Lucyna M. z Opola.
W każdym numerze staramy się prezentować takie miejsca w kraju i za granicą. W tym – nasza stała współpracowniczka Teresa Szczepanek prowadzi Czytelników na Wiktorówki, do Sanktuarium Matki
Boskiej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr i uzdrawiającego źródełka, gdzie ci, którzy tu dotrą, doznają nie tylko wzruszeń osobliwych, uzdrowień ciała i duszy, ale i otrzymają siłę na dalsze zmaganie się z losem.
Tych, których kuszą INDIE, zachęcamy do magicznych podróży śladami Mariusza Piotrowskiego,
a odkrywców i tropicieli dawnych cywilizacji do wyprawy z Grzegorzem Popławskim.
Ale wcale nie trzeba aż tak daleko się wybierać, by doświadczyć działania dobroczynnych energii
czy przeżyć coś ważnego, osobliwego. W naszym kraju znajdziecie wiele miejsc, które obudzą ducha,
poprowadzą w poprzednie wcielenia, pozwolą się spotkać z tymi, co odeszli, czy podpowiedzą, co czynić dalej…
Piszcie do nas o takich ciekawych zakątkach, wzgórzach, gajach, uroczyskach czy świątyniach,
źródłach, figurkach… Piszcie o swoich przeżyciach. Może stworzymy wspólnie taką mapę miejsc nieznanych lub mało znanych, a mocnych energetycznie.
Czekamy na Wasze listy, zdjęcia, relacje. Najciekawsze opublikujemy na łamach miesięcznika lub
wydania specjalnego.
Zapraszamy do lektury tego numeru. Zgodnie z Waszymi sugestiami, więcej uwagi poświęcamy wiarygodnym nauczycielom, uzdrowicielom, terapeutom, doradcom życiowym, wizjonerom czy wróżkom.
Zachęcamy do rozwoju osobistego i duchowego, do pracy ze snami, podświadomością, energią itp., by łatwiej Wam było się poruszać w tym zawikłanym krajobrazie nadchodzących przemian.

Z majowymi pozdrowieniami
Rena Marciniak-Kosmowska

Artykuły z tej kategorii

  • Tajemnica fortu numer XIII

      Twierdza Przemyśl – betonowo-ceglane forty porośnięte krzewami. W czasie pierwszej wojny światowej kilkakrotnie zdobywana przez Rosjan i Austriaków.…

    Czytaj więcej...

  • Transplantacja wspomnień

      Od kiedy w 1954 roku lekarze z Bostonu dokonali transplantacji nerek, a w 1967 rokudr Christian Bernard w Republice Południowej Afryki przeszczepił ludzkie serce – w dziedzinie transplantacji organów nastąpił prawdziwy boom.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.