Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Lipiec 2013

Rena Marciniak-Kosmowska

Od wydawcy

Dziękujemy za nadsyłanie relacji na temat doświadczeń z pogranicza życia i śmierci oraz spontanicznych spotkań z zaświatami. Wielu z Was zaznacza jednak, że są one wyłącznie przeznaczone do lektury w redakcji, a nie do publikacji, gdyż obawiacie się reakcji środowiska.
– Potraktowano by mnie jak jakiegoś oszołoma – pisze pani Dorota z Pomorza, lekarka z wieloletnią praktyką szpitalną. – Młode wilczki tuż po stażu nie zostawiłyby na mnie suchej nitki, a ja chcę spokojnie dopracować do emerytury właśnie w tej placówce.
Podobnych zastrzeżeń jest więcej. Namawiam gorąco autorów, by zechcieli podzielić się swoimi doznaniami z innymi Czytelnikami. Mogą to przecież uczynić pod pseudonimem.
Sama z doświadczenia wiem, że reakcje mogą być rozmaite. Kiedy przed laty w warszawskim szpitalu na Stępińskiej miały miejsce niewytłumaczalne zjawiska, m.in. latały w powietrzu ampułki z lekami, igły do punkcji itp., zostaliśmy poproszeni przez menadżera szpitala wraz z Jerzym Strączyńskim i Wandą Ejsmond-Ślusarczyk, by przyjrzeć się temu zjawisku i znaleźć źródło tych manifestacji, niepokojących chorych i personel.
Jakże różne były reakcje lekarzy – od próby zrozumienia do kpin, póki nad jedną z lekarek nie rozbiła się taka latająca ampułka. (Pisałam o tym szerzej na różnych łamach).
Myślę, że książka dra Ebena Alexandra i kolejne publikacje, innych wiarygodnych autorów, pomogą Wam oswoić lęk przed ośmieszeniem się czy ironicznymi reakcjami środowiska. Radzę wziąć przykład z Marii
Szyszkowskiej – profesor filozofii, która pisze w swoich felietonach o takich zdarzeniach i doświadczeniach, o intuicji, o zwiastunach śmierci (w poprzednim numerze).
Rozmaite reakcje budzi też psychotronika, radiestezja, parapsychologia. Często atakują je naukowcy i Kościół, choć to właśnie wielu duchownych posługiwało się różdżką i wahadełkiem i opracowało metody pracy z nimi, m.in. słynny opat A. Mermet, zwany królem różdżkarzy.
 Otwarci naukowcy, w tym niektórzy nobliści, nie wylewają już dziecka razem z kąpielą, ale przyglądają się uważnie psychotronice, poszukując płaszczyzny porozumienia dla ludzi nauki i protonauki, czyli nauki wyprzedzającej, o czym mówi dr D. Adamska-Rutkowska w I części wywiadu zamieszczonego w poprzednim numerze. „Do dziś o parapsychologii czy psychotronice (…) mówi się z ironicznym uśmieszkiem, a ludzi nią zainteresowanych uważa za psychicznie zwichrowanych. A tymczasem jest to nauka o świadomości, niesłychanie istotnym czynniku wpływającym na kształt odbieranej przez nas rzeczywistości. Jako argument decydujący, który dyskwalifikuje tę dziedzinę wiedzy, konserwatyści podają zwykle brak wiarygodnych procedur badawczych. Tymczasem nie jest to prawda. Wystarczy w tym celu prześledzić publikacje, ukazujące się w uznanych periodykach naukowych.” Rozwinięcie tego tematu znajdziecie w zamieszczonej w tym numerze II części wywiadu.
O badaniu niewyjaśnionych zjawisk w przeszłości przeczytacie natomiast w artykule Przemysława Mazura
pt. „Ambasador światów równoległych”.
Ale nie wszyscy naukowcy, zwłaszcza młodzi, są tak otwarci, jak wspomniana wyżej dr Danuta Adamska-Rutkowska, prof dr hab. Maria Szyszkowska czy prof. n. farm. dr hab. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która docenia rolę medycyny naturalnej i ziołolecznictwa.
2 czerwca br. odbywało się sympozjum pn. DZIEŃ NAUKI w Warszawie w sali IBB PAN, na które w porannej audycji radiowej zapraszało dwóch młodych doktorów. W trakcie dyskusji zamiast relacjonować osiągnięcia w swoich dziedzinach, bodajże biologii i fizyce, zaczęli pastwić się nad jasnowidzami i wróżkami. Jako przykład panoszącej się w XXI WIEKU CIEMNOTY, podawali przypadek zaproszenia jako biegłego w sprawie o zaginięcie – jasnowidza. „Toż to horror!” – grzmieli, zachwycając się nawzajem swoimi epitetami.
Przed nami czas wakacji, zapraszamy więc na wędrówki z „Czwartym Wymiarem” po ciekawych miejscach, w których będziecie mogli doświadczać rozmaitych energii. Poprowadzi Was – mamy nadzieję – nasze Wydanie Specjalne nr 1 pt. „Miejsca niezwykłych energii”, które ukaże się 20 czerwca br.

Z WAKACYJNYMI POZDROWIENIAMI
Rena Marciniak-Kosmowska

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.