Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Lipiec 2013

Leszek Matela

Oczyszczająca moc

08Ogień to jeden z pięciu żywiołów przyrody. Jego istotną cechę stanowi zdolność oczyszczania. W różnych kulturach stworzono rytuały, które pomagają w tym procesie.

Ogień inspiruje do aktywności, obdarza energią, radością i optymizmem, dodaje odwagi i wiary we własne możliwości. W jego otoczeniu ulegają spaleniu negatywne energie, złe myśli oraz szkodliwe intencje. Wiedziano o tym od zarania dziejów i wykorzystywano to w praktyce.

 

(...)Więcej przeczytasz w numerze Lipiec 2013

Artykuły z tej kategorii

  • Polska Jerozolima

    Około 1595 roku Mikołaj Zebrzydowski i jego żona, Dorota z Herbutów ujrzeli z okien zamku, ponad zboczem sąsiedniej góry Żarek niecodzienne zjawisko: jaśniejące nieziemskim blaskiem trzy krzyże. Obserwowali je, aż zniknęły wraz z ostatnimi promieniami zachodzącego słońca. To zdarzenie natchnęło Zebrzydowskiego, aby w miejscu pojawienia się krzyży zbudować kościół.…

    Czytaj więcej...

  • Sekrety kamiennych bab

    Każdy, kto trzy razy pogłaszcze po głowie przysadziste kamienne baby, które przycupnęły nad Motławą, tuż obok gmachu gdańskiego Muzeum Archeologicznego, wypowiadając przy tym w myśli życzenie, może liczyć, że wkrótce się ono spełni. Tak przynajmniej głosi jedna ze współczesnych miejskich legend. Szczególnie często z magicznej pomocy granitowych posągów korzystają studenci trójmiejskich uczelni podczas sesji egzaminacyjnych. Wydeptana wokół rzeźb trawa świadczy, że chętnych nie brakuje.…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.