Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Lipiec 2013

Jolanta Zając

Bioenergoterapia XXI wieku

56W wyniku programu zmierzającego do podnoszenia rangi medycyny tradycyjnej Światowa Organizacja Zdrowia już przed laty udzieliła oficjalnego prawa praktyki lekarskiej niektórym szamanom i czarownikom afrykańskim nie wnikając w ich metody leczenia (które czasami bywają  dość szokujące), lecz oceniając pozytywne efekty.

 

Podjęto też szkolenie ludowych terapeutów w specjalnych uczelniach, gdzie ich wiedzę uzupełnia się o elementy lecznictwa konwencjonalnego. Jednocześnie zachęcono lekarzy i innych pracowników służby zdrowia do poznawania orientacji medycyny tradycyjnej i przejścia odpowiedniego szkolenia. Tak więc świat już to robi. Tymczasem w Polsce medycyna akademicka toczy wojnę z bioenergoterapią. Jednak tak nie musi być. Obie mogą się doskonale łączyć i uzupełniać – przekonuje w rozmowie z Jolantą Zając RYSZARD GĄSIERKIEWICZ, twórca autorskiego, unikatowego programu edukacyjnego, założyciel i dyrektor Studium im. Juliana Ochorowicza w Krakowie.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Lipiec 2013

Artykuły z tej kategorii

  • Każdy z nas ma w sobie zwierzę

    Jedną z najbardziej interesujących technik pracy z podświadomością jest identyfikacja w głębokim transie (DTI – Deep Trance Identification). Jej źródłami są praktyki szamańskie oraz zachowania dzieci. Zarówno szamani, ludy pierwotne, jak i dzieci z łatwością utożsamiają się ze zwierzętami, czują z nimi instynktowną bliskość.   …

    Czytaj więcej...

  • Kłopoty z pamięcią

    Każdy kiedyś o czymś zapomniał. Każdemu też zdarzyło się nagle odkryć, że to, co pamięta sprzed wielu lat, nie jest prawdą. Uczeni wciąż badają te procesy, dokonując zaskakujących odkryć.   …

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.