Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Sierpień 2013

Ilona Słojewska

Zjawy w londyńskim metrze

 12W miejscach, w których w londyńskim metrze popełniono zbrodnie, pojawiają się widma. Także i w tunelach, gdzie podczas wojny zginęli ludzie, dochodzi do wielu tajemniczych zjawisk.

 

W Londynie,  wkrótce po otwarciu linii metra biegnącej pod ziemią, około roku 1863, pracownicy doświadczali bardzo nieprzyjemnego zapachu, który kojarzył im się z otwartymi grobami. Podobne wrażenia mieli również podróżni. Taka woń sprzyjała powstawaniu pierwszych opowieści związanych z nadnaturalnym wymiarem metra. Wszelkie podziemia od wieków kojarzą się ze światem umarłych i to potwierdziło się i w tym przypadku. Niejednokrotnie bowiem projektanci wyznaczali kolejne linie w miejscach, w których jeszcze do niedawna znajdowały się stare cmentarze. Podczas budowy poszczególnych stacji i nitek znajdowano zakopane w ziemi ludzkie szczątki. Były to ofiary zabójstw, wypadków, katastrof, a także samobójstw. Wszystko wskazuje na to, że to ich duchy pojawiały się w metrze, o czym donosili jego pracownicy i pasażerowie.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Sierpień 2013

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.