Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Sierpień 2013

Marcin Mizera

Egzorcysta uratował młodą dziewczynę

– Nigdy nie byłam zbyt religijna. Kościół zawsze był ostatnim miejscem, gdzie można było mnie spotkać. Opowieści o aniołach, szatanie, złych duchach i opętaniach traktowałam jak bajki dla naiwnych. Śmiałam się ze wszystkich, którzy traktują takie rzeczy na serio. Może dlatego tak łatwo dałam się w to wszystko wciągnąć… – mówi Joanna (imię zmienione), obecnie dwudziestodwuletnia studentka z Puław (woj. lubelskie).

 

We współczesnym świecie mało kto wierzy w diabła w postaci realnie istniejącej istoty. Przypadki opętań przez złego ducha kojarzą się nam głównie z horrorami typu „Egzorcysta”. Uważamy takie rzeczy za średniowieczne zabobony lub hollywoodzkie wymysły. Na pytanie: „czy nam, ludziom XXI wieku, może zagrażać szatan?” – najczęściej odpowiadamy: „nie”.
Egzorcyści alarmują jednak, że przypadków zniewolenia przez Złego z roku na rok przybywa i można wierzyć lub nie, ale to i tak nie zmieni faktu, że jest to rzeczywisty problem, którego nie należy bagatelizować. A jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są „zabawy” w wywoływanie duchów.

(...)Więcej przeczytasz w numerze Sierpień 2013

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.