Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Katarzyna M. Grela

Zrobić coś dla innych

Słońce nadal jest w Wadze, podobnie jak i Wenus. Stąd potrzeba harmonii, w nas samych i w otoczeniu. Pragniemy się upewnić, że nie musimy się obawiać przykrych wydarzeń, niespodzianek, które zaburzą nam codzienność, zniszczą spokój i szczęście.

Słońce nadal jest w Wadze, podobnie jak i Wenus. Stąd potrzeba harmonii, w nas samych i w otoczeniu. Pragniemy się upewnić, że nie musimy się obawiać przykrych wydarzeń, niespodzianek, które zaburzą nam codzienność, zniszczą spokój i szczęście.

Kiedy czujemy się niepewnie i trzeba coś zaradzić, dokonać jakichś zmian, szukamy wsparcia u najbliższych i godnych zaufania osób. Uczymy się doceniać sens i wartość partnerstwa. To bardzo dobry moment, by wzmocnić więź w małżeństwie, spróbować zejść z utartych ścieżek, przełamać niechęć, obojętność, ocalić zagrożony związek. Czas sprzyja też współdziałaniu w układach zawodowych, owocnej pracy w zespole bądź zakładaniu firmy z kimś zgodnym i zaradnym.

Już na początku miesiąca, gdy Księżyc w Koziorożcu dojdzie do pierwszej kwadry (1), będzie okazja, by docenić pomoc, serdeczność otoczenia. Czekają bowiem nas decyzje tyczące się kariery, pozycji w społeczeństwie, ambitnych dążeń i marzeń. Słońce z Plutonem w kwadraturze (4) wyzwoli w nas wewnętrzną siłę, skłaniając do gwałtownych zmian, zwłaszcza gdy chodzi o partnerstwo. Układ Marsa (5) i Słońca (7) z Uranem podsunie śmiałe pomysły, niezwykłe i trochę szalone, wspaniałe, ale niepraktyczne, wyprzedzające nasze czasy, a przez to trudne do przyjęcia dla reszty otoczenia.

Choć uraniczna energia nie sprzyja dyplomacji, dobrze by było się miarkować, zanim zniszczymy, co się da, w imię złudnej wolności. Starajmy się nie robić głupstw, nie ranić życzliwych nam ludzi przez arogancję, samowolę, nieliczenie się z nikim i z niczym, łamanie wszelkich zasad. Tym bardziej jest to groźne, że Merkury posuwa się nadal pozornie wstecznym ruchem, więc łatwo o pomyłkę przez złą ocenę sytuacji. Do 10 października znajduje się w Skorpionie. Musimy więc uważać, by nie narazić się na straty w podziale zysku czy majątku, we wspólnych inwestycjach albo sprawach spadkowych. Uwaga na wypadki! Nie ryzykujmy bez potrzeby w poszukiwaniu przygód, niezwykłych wrażeń, mocnych doznań.

Nim uda nam się zrównoważyć uraniczną energię, wyciszyć się i zyskać dystans, znajdziemy się pod wpływem pełni w znaku Barana i zaćmienia Księżyca (8). Niestety, właśnie tego dnia Mars tworzy trygon z Jowiszem, a Wenus się ustawia w kwadraturze z Plutonem. Stąd zadufanie, brak umiaru i straty przez partnerstwo. Dobrze by było to przemyśleć, nim pokłócimy się z szefem albo złożymy wymówienie i przekreślimy swój dorobek z powodu planów i obietnic rzekomych dobroczyńców. Być może skończą się sukcesem, lecz nie bez walki i ryzyka, także kłopotów materialnych.
 
Od 10 października (do 24) Merkury w ruchu wstecznym będzie przechodzić przez znak Wagi. Warto zachować więc ostrożność w układach z partnerami, zwłaszcza gdyż chodzi o finanse. Dobrze też to uwzględnić, gdy aspekt Słońca i Jowisza (11) otworzy nam możliwość współpracy z kimś wpływowym. Niewykluczone, że się uda wprowadzić w życie nasze plany, choć trudno będzie coś uzgodnić i porozumieć się w wielu sprawach, na co wskazuje opozycja pomiędzy Wenus i Uranem (11). Traktujmy to jak wyzwanie. Nauczmy się korzystać z pomysłów przeciwnika, wciąż pozostając wiernym sobie. Aspekt Wenus z Jowiszem (14) sprzyja wspólnemu działaniu, zapewni też pomyślność i rozmach w przedsięwzięciach, a w konsekwencji i pieniądze. Słońce z Marsem (15) i Merkurym (16) ukierunkują nas na cel i dadzą wolę walki. Potrzebny będzie jednak dystans, żeby określić swe dążenia, co chcemy robić i dlaczego. Aspekty Merkurego (nadal w ruchu wstecznym) z Marsem, Wenus (17), Jowiszem (20) sygnalizują zamieszanie, bo wszyscy będą nas us

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.