Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Więcej światła!

Więcej światła!

Gdy Słońce jest w Bliźniętach, bywamy niespokojni, ciekawi świata i ruchliwi w pogoni za nowością, czymś innym i nieznanym. Stąd gotowość do zmian. Trudno się jednak zdecydować i skupić na czymś dłużej, coś wybrać bądź odrzucić, gdy tyle dzieje się wokół, więc męczy nas dwoistość.

Robimy wiele rzeczy naraz dość szybko i pobieżnie. Łatwo pogubić się w tym wszystkim, tym bardziej że Merkury również przechodzi przez znak Bliźniąt podobnie jak i Wenus będąca nadal w ruchu wstecznym (do 27 czerwca). Nie dajmy zwieść się pozorom, zwłaszcza gdy dojdzie do koniunkcji pomiędzy tymi planetami na początku miesiąca.

4 czerwca pełnia w Strzelcu i zaćmienie Księżyca (częściowe). Starajmy się nie robić głupstw. Nie rozpędzajmy się na drodze, bo łatwo o wypadek przy niezbyt dobrej koncentracji. Dobrze by było się miarkować, nie ranić bliskich przykrym słowem i nie osądzać zbyt pochopnie rzeczy, zjawisk czy ludzi.

To nie jest odpowiedni czas na załatwianie spraw w urzędach, na egzaminy, sprawy prawne, podróże, ustalanie planów, zwłaszcza że Neptun wchodzi właśnie w pozornie wsteczny ruch (4 czerwca). Nadmiar emocji, zadufanie, gadulstwo, skłonność do przesady złagodzone zostaną nieco przez trygon między Merkurym i Saturnem (4 czerwca), choć lepiej mieć się na baczności. Po pełni Wenus w ruchu wstecznym utworzy aspekt z Marsem (5 czerwca), wnosząc niepokój i konflikty. A następnego dnia jej koniunkcja ze Słońcem pogłębi jeszcze ten nastrój.

7 czerwca Merkury przechodzi do znaku Raka, skupiając nasze myśli na domu i rodzinie. Będziemy wracać do korzeni, do miejsc z dzieciństwa, bliskich ludzi, a także do wartości będących punktem odniesienia w trudnych życiowych sytuacjach, gdy trzeba się określić, być wiernym sobie, decydować. Znajdziemy pewnie więcej czasu, by zająć się własnym domem, zacieśnić więź z rodziną, zwłaszcza od 9 czerwca. Słońce ustawi się wówczas w trygonie do Księżyca, wspierając nas w działaniach. Merkury zaś z Neptunem w harmonijnym aspekcie pozwolą się dogadać, przełamać opór i bariery, sprzyjając miłym niespodziankom, a także sztuce i artystom. Wiele powinno się wyjaśnić, gdy zacznie się trzecia kwadra (11 czerwca).

Tego dnia Jowisz wejdzie w Bliźnięta i pozostanie w tym znaku do czerwca przyszłego roku. Mamy więc sporo czasu, żeby coś zmienić w swoim życiu, uporządkować sprawy prawne, zwłaszcza w najbliższym otoczeniu, w układach z sąsiadami, krewnymi i rodzeństwem. Warto podzielić się swą wiedzą, zdobywać nowe doświadczenia i czegoś się nauczyć dzięki podróżom i kontaktom. To również dobry moment, by zająć się szkolnictwem i wychowaniem młodych ludzi, wymianą informacji, komunikacją i transportem.

Tak się szczęśliwie składa, iż przez bieżący rok, aż do przyszłego marca, włada nami Merkury związany ze znakiem Bliźniąt, więc chyba da się sporo zrobić. Musimy jednak być ostrożni i nie planować zbyt ambitnie. Zaczyna się dość groźnie, bo układ Merkurego z Uranem (11 czerwca) i Plutonem (12 czerwca) kusi, by zniszczyć, co się da. Nim uda nam się ochłonąć, zrozumieć sytuację i trochę to uporządkować, korzystając z energii korzystnego aspektu pomiędzy Słońcem i Saturnem (13 czerwca), zaczniemy już odczuwać wpływ fatalnej w skutkach kwadratury Urana i Plutona (17 czerwca). Uran jest w znaku Barana, a Pluton w Koziorożcu. Należy się więc spodziewać gwałtownych, przykrych niespodzianek, które rozbiją stary układ związany z tym, co wieńczy życie w sensie duchowym i społecznym, z karierą i pozycją, z naszymi dążeniami. Aspekt ten może zapowiadać dość poważne wypadki, awarie elektrowni, a także komputerów, przewrót społeczny, polityczny, niewykluczone kataklizmy (na przykład trzęsienie ziemi czy nagły wybuch wulkanu).

19 czerwca n

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.